Дорогі брати та сестри, шановні гості нашого сайту всі запитання до отця Віктора просимо ставити в загальноєпрахіальному проекті “Священик online”. Поставити запитання можна перейшовши за посиланням>>

(7589)

Коментарі (301)

 1. Христос Воскрес! Чи треба вірити у прокляття?

  1. Послухайте проповідь у нашому храмі на неділю про сліпого.

 2. Христос Воскрес! На Томину неділю я по телевізору дивився Божественну Літургію. Чому православні священики правили у червоних ризах, а греко-католицькі священикі правили у білих ризах?

  1. У білих і ми привимо, це різні традиції у рамках єдиної Церкви.

 3. Христос Воскрес! У молитві перед святим причастям священик молитися:
  Вірую, Господи, і визнаю, що Ти є воістину Христос, Син Бога Живого, що прийшов у світ грішників спасти, з яких перший я.
  Скажіть, будь ласка, хто є перший грішник, і чому?

  1. Воістину Воскрес! Першим гріщником є кожен з нас, бо якщо ми подивимось на себе очима Бога, то побачимо всю відразу гріхів, яка буде нам по правді казати, хто ми такі в очах Бога! Тому є таке правило – всі люди є кращі, а я найгірший. Тоді нкого не осуджуємо, не перед ким не гордимось тощо…

 4. Христос воскрес! Чи потрібно перед причастям повторювати за священиком молитву перед причастям?

  1. Воістину Воскрес! Тільки подумки!

 5. Христос Воскрес!
  У мене таке питання, мої батьки не вінчані, батько до того як одружився з мамою був вінчаний, дітей від попередніх шлюбів у нього не було. У мене є ще рідний брат, виходить ми незаконно народжені, чим це нам загрожує? Я незнаю як довести батькам що їм необхідно з мамою обвінчатись.

  1. Воістину Пасха! Вам це загрожує нічим! А доводити потрібно, але не надто наполегливо. Вони повинні спочатку воцерковитись, тобто стати справжніми Християнами і дітьми Церкви, тоді самі захочуть1

 6. Христос Воскрес! Чи страждав Ісус Христос за психічно хворих людей?

  1. Так

 7. Слава Ісусу Христу! Чи за всіх людей страждав Ісус Христос?

  1. Так.

 8. Слава Ісусу Христу! Чомусь віруючими називають протистантів і Свідків Єгови. А що робити аби бути віруючим католиком, або віруючим православним?

  1. Від того хто як нас називає нічого не змінюється. Умовно назваються всі віруючими, хто вірить в Бога. Але як релігій багато, так і конфесій, але всі “віруючі”. Справжню ж віру мають тільки православні.

 9. Слава Ісусу Христу!
  Скажіть будь ласка чи це добре спілкуватися через Інтернет і чи можливо дійсно закохатися так і потім побудувати стосунки?І чи це нормально що коли я перестала припинила це спілкування у мене виникла депресія і я досі (пройшло майже 5 місяців) думаю про цю людину?

  1. Доброго дня! Мені відомі і випадки дійсно знайомств через інтернет і одружень після такого спілкування. Власне, якщо Ви спілкуєтесь так, там нема нічого поганого, головне, щоб воно і не завершилось інтернетом, а викороистало його як трамплін. Не авжливо де і як Ви познайомитесь, важливо, що буде після.

 10. доброго жня,я православна християнка,чи можу бути хрещеною у греко-католиків?Їх священик дозволяє,а чи наша віра дозволяє бути?

  1. Доброго дня! Якраз що їхня віра не дозволяє перехрещувати православних у греко-католики! Вони кажуть, що наше хрещення дійсне. Якщо Ви б була не по букві православна християнка, то для Вас очевидно б було, що Ваше питання є недоречним. Є один Бог, має бути й одна віра. Це слова, до речі, закрплені в Біблії. Віра Христова, Апостольська – православна. Отже, змінювати її смертний гріх!

   1. СТРАШНО ЧИТАТИ ТАКІ КОМЕНТАРІ БАТЮШОК. ПО-ПЕРШЕ НЕМАЄ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ. А ПО-ДРУГЕ – КОМЕНТАР МАЯЧНЯ. ВІРУЮ В ЄДИНУ СВЯТУ СОБОРНУ( ЦЕ СЛОВО ПОХОДЖЕННЯ ГРЕЦЬКОГО А ПО- ЛАТИНІ ЗВУЧИТЬ КАТОЛИЦЬКУ) АПОСТОЛЬСЬКУ ЦЕРКВУ. СОБОРНА ОЗНАЧАЄ КАТОЛИЦЬКА. ЦЕ ОДНЕ І ТЕЖ. НІКОЛИ СЛОВО СОБОРНА НЕ ОЗНАЧАЛО ПРАВОСЛАВНА.

    1. Доброго дня, добродію! Навіщо тоді ставити питання, якщо Ви знаєте відповідь наперед??? А ще, я відверто не розумію щодо якого це питання озвучено власне на цьому ресурсі. Хочу тільки Вам зазначити: слово “соборна” не грецьке, а латинський аналог у Символі віри як “католицька” означає вселенська.

 11. Слава Ісусу Христу ! Мені 29 років і я сама. Зустрічалася з хлопцем 3,5 роки, коли дійшло до весілля розійшлися і через 3 місяці він посватав іншу. так у мене із всіма з ким зустрічаюся, як доходить до весілля завжди розходимося. на роботі мені казали що у мене вінок безшлюбності. в дитинстві циганка прокричала мені що вийду заміж коли вона мені сплете вінок. от і боюся що через це залишся сама. у сусідньому селі проживає монах який бачить якщо шось на людину зроблено. незнаю чи можна йти до нього з таким. Що порадите мені?

  1. Доброго дня, дай Боже!Все, що Вам потрібно, це покаятись від щирого серця за всі гріхи, в тому числі перед циганкою, якщо такий мав місце, на сповіді у православному храмі! А далі довіритись Богу!

 12. Слава Ісусу Христу! У мене така ситуація: ми ходимо вже багато років в один храм. Нам дуже добре там. Потім пару разів пішли в інший. Там нас можна сказати дуже полюбили прихожани. І батюшка нас туди кличе. Але наш храм нам найрідніший. І ми ходимо туди. В нас служба скоріше на 2 години. Таке питання: чи можна після служби в нашому храмі ще піти і на службу до них? Щоб і в наш ходити,і їх не розстроювати. (юбидва храми УПЦ,просто їхній ближче,а нам коли вертаємось,то якраз подорозі). Храм знаходиться на територїї інтернату. А ті,хто там живе дуже нас просять приходити. Як поступити?

  1. Доброго дня! Не правильно відвідувати два храми підряд чи по черзі. Потрібно з молитвою прийняти рішення власне до якого храму Вам буде найкраще ходити!

 13. Підкажіть будь ласка,чи можна мати романтичні відносини з хрещеним батьком своєї дитини в церкві при хрещенні присутній не був.ми обоє не одружені.

  1. Доброго дня! Підійдіть з цим питання в єпархіальне управвління. Там для з’ясування ситуації потрібно обов’язково вказати чи Ваша дитина чоловічої чи жіночої статі.

 14. Слава Ісусу Христу!

  Чи можна своєму рідному вуйкові Івану, подарувати на день народження ікону Івана Хрестителя?

  1. Добрий день! Звісно, що так.

 15. Підскажіть будь ласка чи можна хрестити дитину жінці, яка була хрещена два рази і проживає разом з чоловіком з яким я маю похресника ? Чи має значення стан здоров*я хрещених ?

  1. Добрий день! Фізичний стан здоров’я не має значення, окрім психічних хвороб. Можна їй бути хрещеною, якщо вона православна.

 16. Напишіть буть ласка,все про псалтир,які псалми і коли читати?Дякую.Хрисос Воскрес.

  1. Воістину Пасха! Про псалтир Ви можете прочитати інформацію тут – https://azbyka.ru/psaltir. Щодо того як читати – читається одна кафісма (розділ псалтирі) в день. Так за 20-ть днів Ви її прочитаєте за будь-яке прохання до Бога.

 17. Батюшка, помогите пожалуйста. Дело в том что в последнее время я не понимаю что со мной происходит. Мне кажется что на меня влияет какая-то сущность. Начиналось все с обычной усталости, затем я начала слышать и видеть какие-то не понятные даже для самой себя вещи, начала часто болеть, появилась бесспричинная рвота, начали болеть все внутренние органы по очереди, затем я начала резко набирать вес, чревоугодничать, у меня сбился гормональный цикл, канечто же я ходила к разным врачам как и в городские так и в частные клиники, но результатов никаких не было, везде говорят что я целяком здоровая. Внешность тоже ухудшается с каждым днем. После этого необъяснимое начало происходить и с моим сознанием. Ощущение присудности кого-то, страх без причины на то, чуство стыда всё время, агрессия к окружающим, частые истерики, из-за того что я никак не могла контролировать чувства началась следующая стадия – депрессия, полная апатия ко всему что раньше доставляло удовольствия, и ко всем кто раньше был смыслом жизни. И вроде какбы ничего плохого и не было я уже потеряла контроль над собственными мыслями, все время в голове была навязчивая мысль о том что не зачем продолжать существование, что привело в результате к попытке суицида, хотя раньше и предположить себе такого не могла, меня я начала интересоваться магией и мне казалось что у меня дар предвидинья, заметив изменения в поведении и имея желания всё вернуть на свои места я трижды обращалась к разним специалистам и трижды мне назначали лечение после которого мне ставало ещё хуже, я начала ненавидеть родных и сбегать из дому, я начала приченять боль всем вокруг как моральную так и физическую и за это уже ненавидела себя, чувствуя боль с которой я не в силах была справиться я начала употреблять наркотики, алкоголь, играть в азартные игры, кушать ещё больше, курить много, всё ето продолжалось довольно длительное время затем вроде настало затишье, я нашла хорошую роботу, возобновила общение з друзьями, уменьшилось количество пристрастий, но вот опять всё вернулось, представления всю ночь в моем воображение была сцена повешанья и странные другие мысли в голове, после чего я начала думать что мной уже руководит какой-то демон, стараясь от него избавиться я начала молится, как и всегда раньше, и словила себя на мысле что не могу сосредоточиться на обращении к Богу. Но своё тело я контролирую как раньше и не чувствую плохо себя в церкви или при виде церковных атрибутов. Какое Ваше мнение? Одержыма ли я? И нужен ли мне обряд екзорцизма? Помогите пожалуйста понять что со мной.

  1. Слава Богу, что это Вас беспокоит! Тогда, надо все это лечить. Лечить причащением, как можно частым и регулярной исповедью. Причем чем быстрее надо это сделать. Потом Бог будет помагать боротся с своими грехами и пристрастиями.

 18. Мені 25 років. Моя мама повернулася з заробітків. І тепер ми живеио разом. Кожний день сваримося. Вона не дає мені право на вибір, все має бути як вона скаже. Не так зробила, не так поставила, не так відповіла все не так. Піти не маю куда. А жити хочу мирно, не хочу сваритись, хочу щоб було все добре між нами, я це їй кажу вона каже що то через мене сварки, тому що я її не слухаю. Як мені помиритися?

  1. Воістину Воскрес Христос! Ви заміжня? Якщо так, то маєте слухати власне чоловіка. Якщо є можливість, то краще переїхати від неї. Якщо ж Ви не одружена, то якщо вона не каже Вам робити нічого поганого, шкідливого, гріховного, то варто її думку враховувати.

 19. Христос Воскрес,у моєї донечки було вінчання,на весіллі коли зняли фату і зав’язали платочок,то під час танцю платок з голови злитів .Всі кажуть що то погано,але під час вінчання все було добре.Підскажіть чи є повід для хвилювання,може якісь молитви читати.

  1. Воістинну Воскрес Христос! Нема приводу для хвилювання. Всі кажуть про забобони, в які Церква каже не вірити! Хай живуть щасливі. Ви щоденно благословляйте їх, це буде запорукою успіху.

 20. Доброго дня, скажіть будь ласка у нас народився син 22.05(на Миколая,) назвати хочем Тимофієм, так як ім’я вибране давно, і так хоче старший син, хрестини плануєм на23. 06 (Тимофія), але родичі кажуть що охрестити треба Миколою, так як рождений в цей день, а в свідоцтві записати Тимофій, скажіть будь ласка як зробити правильно,??? Дякую

  1. Воістину Воскрес Христос! Можете хрестити з ім’ям Тимофій. Проблем тут нема.

 21. Ми одружилися і живемо у моїх батьків. Ми хочемо жити окремо від батьків, тому що вважаємо , що ми є окрема сім’я і це не правильно жити з батьками. Мої батьки заперечують, кажуть, що нам треба жити разом, що вони нам і порадять і підкажуть коли треба. Хто з нас правий?

  1. Воістину Воскрес Христос! Ви самі повинні вирішувати хто правий. Вашої ситуації ніхто окрім вас не знає. Краще, звісно, жити окремо. Якщо є можливість, то однозначно треба жити окремо, попри всі заперечення батьків. Інакше ваша сім’я постійно матиме спокуси у стосунках з родичами, або ж не буде самостійною сім’єю. Тому, думаю, треба йти від батьків.

 22. Добрий день! Минулої неділі ми похрестили сина, отець сказав за тиждень прийти у церкву для причащання дитини. Чи обов’язковий цей ритуал, чи можна причастити дитину в іншому Храмі (не там, де хрестили) і чи потрібно матері перед цим сповідуватися?

  1. Воістину Воскрес Христос! Це не ритуал, а Таїнство. Так, воно потрібне для малюка. Матері не обов’язково сповідатисчь, хоча це б радилось. Звісно, можна і в інший храм.

 23. Доброго дня, останнім часом почав цікавитись Сатаною, а саме чому його називають “чистим злом”. В мене виникло кілька питань, на яких в мене нема відповідей. Перше- чому у Біблії про Сатану описано так мало, адже він є “головним злом”, на мою думку, люди мали б знати більше про нього. Друге- чи можливо те, що Сатана зберіг в собі частину “Люцифера” чи він повністю впав у темряву, адже у будь-якому поганому є частинка хорошого.Третє- чому Бог не хотів дати Адаму і Єві познати Добро і Зло.
  Дякую за відповідь!

  1. Христос Воскрес! Не раджу цікавитись тим, хто Вас ненавидить і хоче Вам вічного зла! Біблія описує те,що потрібно нам для життя у Царстві Небесному, а не є книгою енциклопедичного характеру. Вона символічна книга для досягнення спсасіння. Сатана через свій вчинок став абсолютною темрявою, що взагалі не має нічого спільного з Світлом, Любов’ю та Добром, адже він не скористався покаянням і в скоєному злі затвердів досконало. Щодо гріхопадіння перших людей, то слід розуміти, що зло можна пізнати тоді, а, відповідно, вже й різницю його з добром, коли власне скоїш зло, станеш його часиною. Бог хоче людям тільки Любові, але дає вибір, дає власне свободу, з чого й твориться зло.

 24. Христос Воскрес! Отче скажіть будь ласка мене подруга кличе бути дружкою у неї на весіллі, але я вже стала хрещеною мамою минулої неділі то я вже не можу бути дружкою через це?(Якщо що я не одружена і не розлучена).

  1. Воістину Пасха! Можете бути ще й дружкою, не зважаючи на те, що Ви є й хресною мамою. 🙂

 25. Христос Воскрес! В мене таке питання : чи можна в православній церкві жертвувати святе причастя за інших людей? Чи це дозволено лише в греко-католицькій церкві?

  1. Воістину Воскрес! Ні в якій Церкві не можна жетрвувати Христом, що парисутній у причасті!!! Це Він один раз пожертвував Собою заради нас.

 26. Христос Воскрес! Отче я і раніше залишалася дома сама на ніч, і мені було нормально . А останнім часом я не можу . Чим ближче до ночі тим більше мене охоплює якийсь жах, сильний страх, і лізуть погані думки, наприклад, що за дверима щось є і зараз ввійде або по стелі поповзе , чи що щось мені зробить. І хоча я себе переконую що не може такого бути, що без волі Божої навіть волосина не падає , а тим більше щоб мені щось нечисте в хаті було . Але краще не стає , навіть навпаки. Я якось дізналася що родичка моя була одержима , і коли з неї то виганяли то вона двох чоловіків відкинула що її тримали , і я не знаю як це пов’язано але після того я то не можу забути і боюсь а раптом зі мною таке може бути . Я не можу спати коли все виключено, телевізор має бути на таймері , інакше я просто не засну , здається що закрию очі і наді мною щось буде. Я більше не можу так, чим дальше тим гірше. Поможіть будь ласка, підскажіть що робити . Дякую

  1. Воістину Воскрес! Освятіть помешкання, прийдіть до сповіді та причастя. Це найголовніший зихист. ЯКщо не допоможе зверніться до лікаря. Можливо у Вас виникло розстройство на нервній основі, яке вдарило по психіці.

 27. Христос Воскрес!
  Отче , скажіть будь ласка чи можна дівчині іти до церкви або в куми під час місячних?

  1. Воістину Воскрес! Так, можна!

 28. Христос Воскрес! Отче, маю величезний страх і тривогу через думки і спокуси, які мене мучать. Нещодавно в моїй голові почали виникати думки про лесбійські зв’язки і тд. Ніколи такого раніше не було. А зараз мене огортає страшна паніка і сором через те, що мені здається, що я ненормальна, хоча знаю, що це не так. Підкажіть, будь ласка, що мені робити?

  1. Воістину Воскрес! Не звертати уваги на них! Це єдина зброя. Гріховні вони стають, коли Ви їх робите тотожними своїй волі, коли з ними не боритесь, не заперечуєте. Також варто страх Божий мати – це не рабська боязнь Бога чи покарання, а боязнь образити Того власне, хто найбільше нас любить!

 29. Христос Воскрес! Хочу запитати чи можна йти на весілля не танцювати там і не співати,якщо 46 днів тому поменла моя бабуся ?

  1. Воістину Воскрес! Так, у такому випадку можна.

 30. Христос Воскрес! Маю таке запитання , я хрещений в угкц, хочу вступити в духовну семінарію упц кп , скажіть таке можливе і чи це не гріх?

  1. Воістину Воскрес Христос! Я був хрещений в УПЦ, вступив в семінарію УГКЦ (в дитинстві батько змінив мені віру), а потім знов став навчатись і прийняв сан в УПЦ. Можливо все, головне для чого. Особисто я щиро йшов цим шляхом до Бога! Ваших мотивів не знаю. Крім того, дивно це питання адресувати священику УПЦ. Моя конфесія не визнає за благодатну УПЦ КП, як і весь Православний світ. Наразі і юридично вже не існує її, а прийшла на зміну їй інша розкольницька структура – ПЦУ.

 31. Христос Воскрес!
  Отче , я спілкуюся з хлопець який навчається в духовній семінарії і він мені подобається і яб дуже хотіла стати його дружиною, гріхом молитись іменно за нього щоб я стала його дружиною і згадувати його ім*я ?

  1. Воістину Воскрес Христос! Звісно, що молитись не гріх про це. проте так потрібно, щоб була все ж таки воля Божа. “Якщо Тобі, Боже, угодно, даруй мені в чоловіка цього хлопця!”

 32. Христос Воскрес
  Отче, підкажіть чи вважається гріхом німфоманія? Я хочу інтимних стосунків із більшістю знайомих і не дуже…друзі, знайомі, викладачі, навіть з родичем і це при тому що частина з них мені не подобаються
  Навіть ночами це сниться, тобто ні вдень ні вночі нема спокою
  Інтимні стосунки при цьому тільки з чоловіком були і все влаштовує(тільки він каже що занадто часто)
  Це якась постійна спокуса, про яку думаю роками цілими днями, та все ж не дозволяю цього собі усіма силами
  Дуже важко роками з цим боротись, думки про це не дають ні хвилини покою і навіть це впливає на продуктивність протягом дня
  Уже на 100% впевнена що це є психологічна проблема, власне чула що є таке відхилення
  Чи може вважатись це гріхом при тому що я все ж стримують і борюсь з цим? Чи можна це подолати?

  1. Воістинну Воскрес Христос! По-перше, це слід називати своїми іменами – це страсть блуда. Почитайте до прикладу життя прпеодобних Марії Єгипетської, Мойсея Угрина та Іоанна Багатостраждального, що боролись УСІМА способами з нею і її побороли. Їм і моліться та докладайте максимуму зусиль, щоб зсередини вона нема місця. Якщо є бажання і Ви з ним згідні, то слід приступати о сповіді кожного разу. Щодо психологічної проблеми, то я не фахівець. Можливо і справді варто на це звекрнути увагу й пройти лікування.

 33. Христос Воскрес! Які молитви молитися, щоб вигнати із серця заздрість, злість до людини? Дякую

  1. Воістину Воскрес! Власне портібно молитись і це головне. Не важливо які молитви. Молитись до Христа Розіп’ятого через заздрість і злість! Також боротись з цим любов’ю. Іншого шляху нема. Читайте Святих Отців з цього приводу тощо.

 34. Якщо не пройшло року від смерті чоловіка, чи можна починати стосунки з іншим?

  1. Доброго дня! Не варто цього робити! Дочекайтесь закінчення жалоби, віддайте належне йому і уникните осуду від людей в тому числі.

 35. Слава Ісусу Христу! Я зі сльозами на очах пишу… Мені дуже важко. Як полегшити свої страждання, печаль, сум? Мене тривожать деякі питання. У понеділок я втратила найкращого друга, собаку… мені дуже важко, я ледве тримаюсь на ногах, для мене це велика втрата, бо моя собака Джон, був членом сім’ї… йому ще навіть року не було, рік був би в червні…. він дуже розумний був… найкращий… мене тривожать питання, чи є у собаки душа , що з собакою після смерті, чи є собачий рай? Якщо є душа куди вона дівається? Чи присутня душа (дух) собаки вдомі після смерті? Йому буде легше якщо я його якнайшвидше відпущу? Бо досі не можу змиритись з його смертю… в мене серце кровю обливається… мені дуже важко… для мене Джон був найкращим другом…
  Помер Джон важкою смертю… він потрапив у дтп… на очах моїх батьків… машина на великій швидкості збила Джона, але він вижив… ми поїхали швидко до ветеринара, він робив усе можливе і неможливе… він зупинив внутрішню кровотечу, знеболюючі і ніби чудо, вдалося врятувати… Після цього ми поїхали робити ренген чи немає ніяких переломів… ми зробили ренген, перелом був двох ребер, і у лівій лапці обірвались судити і теж перелом… але лікар сказав , що жити буде… скинули знімки ветеринару, він сказав , що ми можемо їхати додому… ми поїхали додому (ми живемо за Львовом, ми їдемо вже з надією, що вже все файно, він житиме… як раптом йому стає дуже боляче… він не скавулів, не гавкав, він кричав від болю….. це найжахливіші хвилини мого життя… дуже важко це згадувати…. недоїхавши додому, подорозі йому стало ще гірше… зупинившись , вийшовши з машини, в Джона з рота пішла кров, в нього почалась кантузія… і все… кінець, він вже не дихає… помер… це було жахливо… несподівано, адже ми були впевнені, що вже все гаразд… але не судилось….
  Для мене це найбільша втрата в житті…. Допоможіть, дайте будь ласка відповіді щоб легше було… Дякую!

  1. Доброго дня! Для Вас повинен в житті бути центром Бог: Його одного слід любити всією душою, думками, серцем тощо. Якраз у ці дні ми будемо згадувати про Його страждання і смерть за нас грішних. Цим повинно віруючій людині перебити таку гріховну страсть як униніє і смуток. Христос Воскреслий дає нам можливість бути з Ним в Його любові у вічності! Щодо болю за друга і дорогу тварині – все з часом уляжеться. Постарайтесь не акцинтуватись на смерті і стражданнях собаки. Подумайте соі, що цим його не вернете, а своїй душі зробите погано. Моліться Богу, щоб допоміг, і прикладіть максимум зусиль для перемоги гріховної страсті.

 36. Слава Богу! Скажіть будь ласка,після яких періодів і в яких випадках жінці треба вводитись?

  1. Доброго дня! Після кожної вагітності (навіть невдалої) потрібно на 40 день, або ж пізніше, вводитись в храм Божий.

 37. Слава Ісусу Христу ! Сьогодні сповідалася проти гріха ( думала про нескромні речі ) ,але я ще подумала нескромні речі про Бога ,але сказала тільки просто про нескромні речі. Чи простив Бог мені ? Чи треба було конкретно сказати? Чи можна від несвідомого гріха рукоблуддя сповідаються: робила сороміцькі/ нескромні речі чи казати конкретно? Дякую.

  1. Доброго дня! Якщо Ви умисно не утаїли гріх, то Бог простив його. Проте на наступній сповіді скажіть про нього. Гріхи треба називати чітко, а не маскувати під блговидніші синоніми.

 38. Слава Ісусу Христу.
  Скажіть будь-ласка якщо ми говоримо наприклад « Бог допоможе» кого ми маємо на увазі до кого ми звертаємося самого Бога, Ісуса Христа чи Трійцю святу?

  Трійця Свята – це Бог Отець, Бог Син, і Бог Дух Святий – роз’ясніть хто є Дух Святий?

  1. Доброго дня! Ви самі й відповідаєте – Бог є Трійця: Отець, Син і Дух Святий! Дух Святий Одинаково Іпостась в Тройці з Сином і Отцем, рівна їм, що освячує людей благодаттю – енергією, в якій пристутній власне Бог.

 39. Слава Ісусу Христу!
  У мене таке запитання: чи можна носити чужий одяг? Я читала, що одяг кожної людини наповнений енергетикою того, хто його носив. Якщо інша людина носить чужий одяг, то з одягом може передаватися чужа негативна енергія або хвороби, чи ще щось. Можливо в це гріх вірити, але все ж хочеться знати, що робити, так як часто знайомі чи родичі віддають свій одяг одні одним.
  Дуже дякую.

  1. Доброго дня! Можна носити, просто покропіть його святою водою.

 40. Слава Ісусу Хрмсту!
  Чи є обов’язковою реституція?
  Якщо в часи дитинства порушував 7 заповідь. Зараз з людьми, яким нашкодив, контакту практично немає.. Чи можна реституцію відшкодувати не саме тій людині, якій нашкодив, а, наприклад, бідним, хворим на церкву т. д?

  1. Добрий день! Якщо є засоби для відшкодування, то це потрібно зробити: якщо не можна знайти ту людину, можна і іншим, за прикладом євангельського митаря Закхея.

 41. Слава Богу. Благословіть запитати. У мене сталася замерша вагітність на 6-7 тижні, лікарі настояли втрутитися і зробили вакуумну чистку.
  чи є якась спеціальна молитва за дитинку яка навіть не народилася? Чи можна ставити свічки у церкві? І коли іти до сповіді? Чекати 40 днів чи не потрібно? І взагалі чи потрібно поховання робити, адже плід (ембріон) ще не сформований дали на аналізи. Вагітність планована, з чоловіком вінчані, морально вбита горем…
  Спаси Господи за будь яку пораду

  1. Господи благослови! Мої співчуття! Кріпіться, втішайтесь молитвою, зокрема читанням Псалтирі. Моліться за дитину обов’язково щоденно до кінця свого життя, будь-якою молитвою, навіть своїми словами. В церкві ж, як неохрещену, не можна подавати на молитви. До сповіді обов’зково підійдіть, а до причастя після 40 дня. Потрібно буде також ввестись. Дитину поховайте на могилі когось із рідних.

 42. Слава Ісусу Хресту !
  Прошу Вас, помоліться будь ласка за мого коханого раба Божого Романа, щоб не віддалявся від раби Божої Вікторії, і не кидав через приступи темноти в душі в результаті великої відстані між нами .

  Дякую.

 43. Чи можна мати інтимні відносини з рідним братом дружини мого рідного брата?

  1. Ні.Не тому, що він родич, а тому, що не чоловік! Це смертний гріх.

 44. Слава Ісусу Христу! У мене запитання до Вас, отче, з приводу сповіді. Я готувалась до сповіді (молилась, постила, ходила на Покаянний канон Андрія Критського) і вирішила священнику, як посереднику між Богом і людьми, розповісти про свої гріхи. Ніколи їх під час сповіді не озвучувала, тільки в молитві або подумки просила Господа простити мені їх. Скажу відверто, дуже важко було налаштуватися на таку сповідь. Але моє рішення було незмінним, бо ці гріхи важким тягарем перебували в моїй душі і в моєму серці. Але священик не запитав мене про що саме я хочу розкаятись. Я сказала : “Отче, я хочу розповісти про гріхи своєї молодості”. На що він відповів: ” Все буде добре!” Відпустив гріхи, перехрестив і все… тобто… не вислухав їх. Не подумайте, я не хочу сказати, що священик щось зробив не правильно. Можливо, він побачив сльози в моїх очах і зрозумів, що я щиро розкаююсь. Але чи Господь простив мені їх? Ось що мене хвилює найбільше. Дякую Вам за відповідь!

  1. Підіть до іншого священика і повторіть сповідь. Це спокуса для Вас, перенесіть її достойно.

 45. Слава Ісусу Христу !
  Звертаюся до Вас , чи не могли б Ви пояснити цей уровок детально ?
  Здивувався Йосиф,* бачивши надприродне, і в дусі добачав:* Немов дощ на руні в твоїм, Богородице,* безсімейнім зачатті,* і кущ вогнем неопалимий, і жезл Арона розквітлий.* Свідчивши це, Обручник твій і охоронець кликав до священиків:*Діва народжує і по родинах далі Дівою зостається
  Дякую

  1. Доброго дня! Приводяться Біблейські прообрази того як Марія родить будучи Дівою, Дівою залишиться і псля родів, як і під час родів. Йосип йе споглядав наяву.

 46. Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка щодо милостині. Я подаю часто,але деколи мучить питання. Чи варто давати милостиню людині,яка проклинає і кричить на всіх,але потребує і просить грошей? Мені таких теж жаль. І я даю. Але чи правильно це? Дякую наперед

  1. Слава Богу! Не звертайте увагу на її немочі, а продовжуйте робити їй добро!

 47. Слава Богу скажіть будь ласка Чи можна вчитися на батюшку у 14 років на платному

  1. Слава навіки! Вчитись в семінарії можна з 18 років, навчання безкоштовне.

 48. Слава Ісусу Христу! Життя з батьками не складаєьтся. Мені 31, 1.5 роки тому склала сімю, ми з чоловіком живем у моїх батьків, але життя просто нестерпне_ лежачий паралізований батько і мати яка постійно шукає у нас з чоловіком причини і біди, постійно мені дорікає що мій чоловік і се і те , і то не так і то не сяк. Ми не витримали і поїхали за кордон, але мама придумала історію що мол тато помирає, давай вертайся, я підірвалась і давай назад на Україну, зара з чоловіком думаєм йти на квартиру (але по фінансам дуже важко), але характер такий у мами що вона скандалістка і буде вдогонку бігти за мною щоб я нікуди не йшла ( бо привикла що я у хаті завжди прибираю все і варю час від часу), і у мене безвихідь, не хочу такого гріха допускати але прийдеться напевно просто залишити батьків і навіть не казати де ми і шо, бо вони не дадуть влаштувати свого життя ((( як поступити у такій ситуації правильно? Дякую

  1. Слава Богу! Пропадати взагалі не варто, а от жити окремо обов’язково. І не звертати ВЗАГАЛІ уваги на виходи матері.

 49. Слава Богу!
  Скажіть будь ласка, як перестати обманювати? Це вже стало щоденною звичкою. Знаю, що ні до чого хорошого це не призведе, але зупинитись важко….

  1. Слава навіки!Христос нас вчить, що “Царство Небесне силою береться, і ті, хто докладає зусиль його беруть” (Євангеліє), отже тренируйтесь від покаяння, до покаяння, пам’ятаючи, що “батько брехні – диявол” (Євангеліє).

 50. Слава Ісусу Христу.якщо ніхто не знає як мене хрестили.то чи є якась молитва щоб її прочитати.чи дати ім’я.щоб знати як точно писати в записці про здоров’я.дякую

  1. Слава Богу! Так, на сповіді скажіть пр це священику і вн в молитві відпущення вкаже потрібне ім’я!

 51. Слава Ісусу Христу.В мене біда чоловік почав випивати сильно.Я своїми силами прошу чоловіка і молюся Святим допомогти мені у цій проблемі.Скажіть Будь Ласка як правильно давати записку на молитву до церкви або св”ященнику від пияцтва чоловіка,і дуже хотілаб від Вас почути якоїсь поради по поводу цієї проблеми.Спаси Господи.

  1. Слава Богу! Молитись за нього потрібно як за заблудшого. І дуже варто підтримати своєю увагою, терпінням і любов’ю, дізнатись в чому річ. Тому що чоловіки п’ють, коли є проблеми. Говорити тільки з тверезим на серйозні теми. А вцілому прийдіть на молебень до ікони “Неупиваєма Чаша” і поспілкуйтесь зі священиком!

 52. Слава Ісусу Христу . Отче маю до вас таке запитання : маю 16 річного сина , до років 14 була адекватна дитина ходив у церкву вчився , тепер його як підмінили . Перестав вчитись , пропускає уроки , повна відмова від церкви та віри в Бога .Також неповага батьків , розмови з ним про школу і життя недають жодних результатів . Ми з дружиною віруючі люди , син мені говорить що як можна вірити в те чого я не бачу . Отче дайте будьласка пораду , може є конкретні молитви в таких випадках .Дякую.

  1. Слава Богу! Це перехідний вік і в ньому притаманно таке. Але залежно від того, як він вийде з нього, залежить подальша його доля. Одні виходять добре, інші ні. Я думаю, що в цьому винні його друзі. Якщо “так”, їх треба від нього забрати силою. На такі питання взагалі потрібно віч-на-віч розмовляти, а не писати, бо потрібно знати причини. Самі аргументуйте правильно свої тези, тобто готутесь в інтернеті, щоб відповісти переконливо. Задайте там питання: “Чому Бог є?” Проаналізуйте і дайте йому добре на Вашу думку для аналізу.

 53. Слава Богу! Чи можна планувати дитину в піст? Ми у шлюбі кілька років, а дітей нема…

  1. Слава навіки! Щодо питанння про планування дітей взагалі та про відношення в піст пропоную Вам ознайомитись з позицією Праволсавної Церкви у цьому документі (третій підпункт 12 глави зокрема) – https://azbyka.ru/otechnik/dokumenty/osnovy-sotsialnoj-kontseptsii-russkoj-pravoslavnoj-tserkvi/#0_12

 54. Слава Ісусу Христу! Маю таке питання. Була сьогодні на сповіді.. Звісно ж не один день готувалася до неї. Сказала про всі свої важкі гріхи, а в кінці збиралася сказати вже про ті легші.. і аж ніяк не збиралася нічого ні приховувати, ні замовчувати. Але священик можливо поспішав, або що, бо він не дав мені можливості до кінця договорити, спитав чи жалую, чи всім прощаю і почав давати розрішення, що мені було якось не зручно перебивати його і казати, що я ще не все сказала. Я обов’язково скажу на наступній сповіді про все що сьогодні не встигла сказати , але маю на душі якесь пережиття, чи була дійсною моя сьогоднішня сповідь.і чи достойно я прийняла Святе Причастя? Дайте будь-ласка відповідь. Дякую.

  1. Дай Боже, доброго дня! Ви б прийняли достойно Святе Причастя, якби не сумнівались. Якщо сумнівались, треба в цьому покаятись. А на наступні рази однзначнознайте, що головне – не приховувати гріхів!

 55. Слава Ісусу Христу. В мене проблема з молитвою. Я не можу заставити себе. Не можу. І кожен каже що треба принуждати себе… . Я розумію,але не можу. Ці поради не дають нічого окрім суму. Я не знаю що робити. Я хочу але НЕ МОЖУ. Розумію що треба але не виходить заставити себе. Порадьте щось будь ласка. Я сама на себе злюсь і не знаю що зімною……

  1. Слава Богу! Потрібно примушувати себе й надалі. Неберіться терпіння і, головне, намагайтесь полюбити розмову з Богом. Після таких зусиль все вийде.І пам’ятайте, що це труд. Не може бути нам грішним легко на молитві відразу, без зусиль. А от примушувати себе, це наш обов’язок. “царство Небесне силою берться”, каже Христос Спаситель. Сила волі черпається з посту. Ось чому там і молитва сильніша.

 56. Слава Богу! В мене виникло таке питання, як краще для покійника.Подати на рік на безкровну жертву чи на заказний обід?

  1. Доброго дня! Найібльше – це Літургія. Але і милостиня велика перед Богом! Тому, кращек і те, і те.

 57. Доброго часу доби! Чи є гріхом не шанувати батька,який не шанує Бога?

  1. Доброго! Так, це є гріхом! Повинно вшановувати всіх без винятку батьків, не дивлячись на їхній моральний облик. Це може їх і змінити, доречі. Не можна тільки їх слухати в гріховних вказівках.

 58. Слава Богу!
  В мене така ситуація,на перший погляд може здатися дивною,але мене турбує,в душі важко . Є людина ,яку я полюбила,хоча ми ні разу не бачились,тільки фото, а спілкуємося через інтернет або по телефону. Я його дуже люблю! Чекаю його.
  Він теж любить мене,але він дуже ревнивий,і від цього мені боляче,бо получається ,що він мені недовіряє,весь час щось придумає,що я десь з кимось зраджую. Думає ,що з мужиками вожуся,але це не так. Я йому вірна,і хочу бути вірною,чекаю нашої зустрічі,намагаюся допомогти йому подалати цю його проблему ревнощів,але в мене нічого не получається. Я незнаю що вже робити. Але з ним хочу бути,бо люблю,він у серці ,в душі в мене.
  Порадьте будь ласка щось,як поводитись в такій ситуації,адже я весь час вдома,рідко спілкуюся взагалі із знайомими,а раз он з дівчатами на годинку вийшла,то сказав ,що з мужчиною була. Ну це мене,ці його слова ранять глибоко в серце, я невитримую такого натиску і тих його поганих слів в мою сторону.

  1. Доброго дня! Варта познайомтись, адже без реальних зустрічей не варто всерйоз сприймати почуття. Також слід пам’ятати, що любов справжня є жертовна, а влюбленість шукає власне свого, собі, для себе. Справжня любов приходить з великим періодом часу. Тому наразі ні Вас не люблять, ні Ви не любите. Головне – якщо не буде довіри і надалі, не слід собі брати таку муку!!! Не майте нічого спільного тоді. Довіряйте Богу, терпіть, моліться. Читайте Біблію – роблячи так, не програєте, якщо хочете.

 59. Доброго дня! Чи потрібно брати благословіння на читання акафістів по “соглашенію”? Чи можна читати по два акафіста в день? Вдячна за відповідь.

  1. Добрий день! Так, потрібно брати благословення. Можна читати і два акафіста, головне з смиренням!

 60. Слава Ісусу Христу! Можете , будь ласка, підказати як вчинити? Однокурсник запитує порадити йому людину, яка б написала за нього дипломну роботу, я знаю таку людину і можу порадити….але чи варто? Виходить , це допомога людині зробити недобре…? Видавати чужу роботу за свою…
  Наперед вдячна за відповідь!!

  1. Слава Богу! Якщо в нього не було можливості написати самому через якісь поважні причини (хвороба тощо), то можна дати.

 61. Слава Ісусу Христу! Зі скількох років вінчають в церкві? Лише після 18? Чи можна скоріше? Дякую.

  1. Слава Богу! Можна, з благослвення правлячого архієрея.

 62. Доброго дня! Хотів би запитати чи забороняє церква дивитись на YouTube атеїстів та людей інших вір (наприклад: євреї) . Притосу що дивишся ці відео заради інформації в мому випадку про другу країну США . Наперед дякую за вашу відповідь !

  1. Доброго дня! А чому Церква це повинна забороняти? Це про віру вони говорять?

 63. Слава Богу. Я раніше задавала Вам питання про те, як поводити себе з людьми, які користуються нами, бачачи нашу “безвідмовність”. Ви сказали, що не зовсім зрозуміло я висловилася… Наведу просто один приклад.. Я погодилася одній жінці купити ліки, бо вона далеко живе від аптеки, після чого вона взяла собі таку звичку запрягати мене регулярно до своїх хатніх справ.. Тобто.. Помий мені вікна, зніми штори, принесли картоплі, ходи зі мною на город і т. д. При тому, що я сімейна людина і маю своїх купу справ, ця жінка абсолютно не соромилася просити мене про всі ті послуги, а коли її рідна дочка приїхала з-за кордону, то вона сказала :відпочивай, доню, ти втомлена, не роби нічого.. Для мене це був шок… Тобто свою рідну людину шанує, а чужій каже робити?.. То якась наглість.. Я б собі такого не дозволила.. Власне тому й засуджую. Проте хочеться почути Вашу думку, щодо цього випадку. Наперед дякую.

  1. Слава навіки! Засуджувати не потрібно цю жінку, проте від допомоги можна ухилитись. Краще її надати власне справді потребуючим.

 64. Доброго дня ! Не знаю як правильно скласти питання , та все ж вирішився написати . Мені 14 років , батьки з малечку привчали до віри . Та як я думаю по справжньому почав вірити вже в минулому році . Відчув справжню потягу . Раніше горнувся до Бога тільки за сильної тяги , тай цей раз почав тягнутись і тому . Ми з батьками хочемо виїхати з України , можна сказати головна ціль . Ідея моя , аж дуже сильно припала до душі країна США . Ось і почав звертатись до Бога за цеї потреби , почав благати про це . І водночас існувала притяга до мастурбації . Ось і я в одній з молитв поопросив про те що в обмін на наш вдалий переїзд я повністю перестаю займатись цим гріхом . Зараз розумію що зробив велику помилку (про договір) . Однак і мастурбувати не зміг перестати . Сильно турбуюсь по цій темі , адже до цего можна долучити те що після кожного акту (якщо це можна так назвати) звертаюсь до Бога , адже вічуваю тяжкість за це . І обіцяю цего не робити, прошу прощення . Розумію що роблю багато гріхів , але намагаюсь ставати краще . Намагаюсь ходити до церкви , однак не завжди виходить . Якщо говорити коротше намагаюсь йти до Бога. Я не знаю як бути в цій ситуації , також хотілось би додати що до цих пір молюсь за вдалий і як омога скоріший переїзд , адже ця думка мене не покидає , і як мені бути з тим договором ? Надіюсь на гарну відповідь

  1. Слава Богу! З цим потрібно по справжньому боротись, а не заспокоюватись, що це вік такий. Прочитайте життя преподобної Марії Єгипетської, преподобного Мойсея Угрина. Сила волі, піст, молитва і зокрема цим святим. Хай Бог допомагає, а Він допомагає де бачить зусилля! Намайгайтесь змінювати думки при спокусах. Щодо “договору” – виконуйте! І більше не домовляйтесь ні про що, краще зусилля прикласти до зміни без цього!

 65. Слава Ісусу Христу! В мене така проблема. Мені 16 років і якраз на цей вік припадають переміни в організмі. І надлишок гормонів. Але останній рік мене дуже мучать блудні думки і все що з цим пов,язано. Всі кажуть що в моєму віці це нормально але це мене вже замучило. Я сповідаюсь в цьому і причащаюсь але після цього мене знову мучить ця блудна тяга. Я не знаю як цього позбутись. Я дуже стараюсь але знову падаю. Порадьте будь ласка як з цим боротись. Дякую.

  1. Слава Богу! З цим потрібно по справжньому боротись, а не заспокоюватись, що це вік такий. Прочитайте життя преподобної Марії Єгипетської, преподобного Мойсея Угрина. Сила волі, піст, молитва і зокрема цим святим. Хай Бог допомагає, а Він допомагає де бачить зусилля!

 66. Христос сярождає! Мене мучить кожного дня думка про те, що зі мною буде після смерті, думаю що потраплю в пекло через те, що я дуже лінива. Допоможіть мені будь ласка порадою

  1. Слава Богу! Лінь звичайно потрібно бороти. Зокрема допомагає стимул – працювати заради результату. ЦЕ добре, що Вас хвилює питання потойбічної вічності. Проте, хоча ми й заслуговуємо пекло, потрібно надіятись на Бога, що Він заради нашого наміру змінитись помилує нас. А цей намір потрібно мати, намір змінювати свої гріхи.

 67. Слава Богу! Скажіть будь-ласка, якщо за деякі важкі гріхи нема відчуття правдивого жалю та покаяння, а є лиш усвідомлення того, що вчинок твій поганий і є бажання його позбутися, то чи варто в такому випадку приступати до сповіді?

  1. Слава навіки! Якщо є таке усвідомлення що це погано і нема бажання це повторювати, то це і є саме покаяння! Власне, зміна гріха на добро. А що заважає до цього додати жаль, що цим поганим Бога образили, безмежну Любов?

 68. Слава Ісусу Христу. Я лікуюся від серйозної хвороби і обов’язково повинна пити ліки в одній і ті ж годині. Збираюся на днях піти до сповіді, і так виходить, що час прийому моїх ліків випадає між сповіддю і причастям. Скажіть будь-ласка, чи маю право я випити цю таблетку, чи варто зачекати, поки закінчиться причастя?

  1. Слава Богу! Якщо пропустити все-таки можливо, тоді краще, якщо ні, то можна і випити і причаститись!

 69. Слава Ісусу Христу!Прошу вашої допомоги.18 років назад мої батьки придбали будинок де і по цей час ми проживаємо разом з дружиною і дітьми.З першого дня відчував неспокій в цьому будинку, далі починалось все гірше і гірше по цей день.Коли ми проводимо час не вдома все прекрасно тільки переступаємо поріг одразу відчувається слабість, проблеми з здоровям, сварки.У нас було багато живності за цей період багато котів,собак,папугаїв,рибок і т.д всі вони незрозуміло відчогось помирали за короткий час перебування,що невізьмем нічого неведеться, постійно хворіє вся сімя, бабуся була жвавою людиною забрали до себе за короткий час вона померла, мати захворіла на рак,вилікували і знову ж проблеми з доровям вилікували і знову рак, у батька,дружини,дітей також також не типічні хвороби які одразу незмогли діагностувати лікарі у мене ж самого почались проблеми з здоровям і більше 6 місяців ніхто неміг діагностувати проблему так як всі аналізи показували що все добре а в самого відчуття як на послідньому дихані.Весь цей час всіх хто проживає в будинку переслідують проблеми,невдачі,хвороби.Дивним є той факт , що стан самопочуття і гармонія в сімї настає коли ми позамежами будинку.

  Можливо незвертав би уваги на ці всі факти як би випадково незнайшли у дворі за цей час то закопане яйце сире обмотане,то іграшку напхану голками, різні тряпки зявязані в вузли закопані.В інтернеті пише що це на проблеми і смерть пороблено.

  Уся сімя уже розуміє , що тут щось не так.Ми віруюча сімя і кожного дня у нас проходять молитви тому звератись до всях ворожок ми не хочемо і хату святили,молились але нажаль не помагає.

  Скажіть будь-ласка як можна очиститись в церковних рамках від цього всього негативу,цієї ворожби.

  1. Слава Богу! Хто святив хату – православний священик? Це по-перше. По – друге, навіть цього замало. Потрібно не просто молитись, а й до церкви ходити щонеділі і свята (хіба що з поважної причини пропускати), і тримати пости, і, найголовніше, регулярно сповідуватись і причащатись! Тоді це точно мине!!!

 70. Христос Народився! Скажіть якщо людина бачила ангела,що треба робити? І чи це якиїсь знак?

  1. Славіте Його! Не потрібно звертати увагу на це явління. Потрібно собі сказати, що я не достойний видіння Ангела. Святі Отці вчать нас просто – не звертати уваги і не приділяти цьому значення, адже і диявол може приймати образ Ангела світлого, як каже Ап. Павло. Тому ігноруйте це!!!

 71. Христос Народився! Як нам всім відомо, допомагати ближнім це добра справа. Скажіть будь-ласка, як повести себе в ситуації, коли людина, якій ти допомагаєш, починає зловживати цим і нагло використовувати тебе для вирішення своїх проблем? Чи варто уникати таких людей чи ні?

  1. Славіте Його! Мені не дуже зрозуміло, як саме зловживає інша людина від Вашого творення добра їй… Робити добро потрібно всім без винятку, навіть ворогам, отже не звертайте на це увагу. Це загальна порада, а якщо є більш конкретний опис зловживання, тоді напишіть його.

 72. Слава Ісусу Христу! Чи можуть священники православної церкви брати активну участь у заходах протестантських церков, а саме такому заході як Трес Діас? І що робити мені, якщо я знаю священників які беруть участь у даних заходах? Дякую

  1. Слава Богу! Трес Діас, наскільки мені відомо, це рух католицької церкви. Проте, православні священики не можуть брати в цьому участі. Якщо Вам відомо про це, сповістіть їхнього єпископа доклавши підтвердження!

 73. Здравствуйте, сегодня похоронили моего дядю. Знаю что его теща "что-то знает" Во время отпевания раздали всем свечи и моей маме и ее двоюродной сестре дали свечи фитиль которых уже был подгоревший. Скажите, стоит чего-то опасатся? Огромное СПАСИБО! Сергей.

  1. Вітаю! Раджу Вам не звертати ніякої уваги та те, що хто що знає і які свічки роздавали тощо… Потрібно берегтись гріха і посповідатись в накоплених. А все решта не варто Вашої уваги. Бога бійтесь образити, а Він Вас захистить!

 74. Слава Ісусу Христу! Нещодавно почула від священика, що банкіри – це великі грішники, тому що вони дають кредити під відсоток. Я не зрозуміла його. Адже торговці, які роблять націнку на товар, щоб мати на що самим жити, вважаються нормальним явищем. А банківська справа – це той самий бізнес, і банкірам теж треба на щось жити. Плюс, на це, в значній мірі, спирається економіка країни, і частина зароблених коштів у вигляді податків, іде у державну казну, і там, по ідеї, ці кошти мають бути використані на потреби населення і на покращення рівня його життя. Поясніть мені, будь ласка, що він мав на увазі.
  P.S. В графі “введіть текст запитання” допущена помилка.

 75. Христос Рождається! В нас завмерла вагітність на 13 тиждні визвали штучні роди і сказати щоб закопати на могилі рідних.Ми так і зробили.Це так правильно? Чи потрібно молитись за дитину?Дуже переживаю щоб зробити все добре.Дякую

  1. Славіте Його! Приношу Вам свої співчуття! Так, потрібно молитись за дитинку, тільки не церковним поминанням, а домашньою молитвою. Це буде Вам втіха! Щодо поховання, то теж правильно. що дитину поховали і гріха нема в тому. що на могилі вже покійного родича. Хай Господь втішить Вас і покриє Своєю любов’ю немовля!

 76. Христос Рождається.
  Дозволяється шлюб з тройорідною племінницею?
  Дякую.

 77. Слава Богу! Скажіть будь ласка, чи лукавий може впливати через сон на людину? А то я нармально спати в день не можу мені сниться щось пов’язане з нечистивим інколи я памятаю сюжет свого сну а іноді ні та завжди прокидаюсь в холодному поті і в моїй душі звіриний срах… І до церкви я хожу кожного разу коли правиться і молюсь і пощу але не знаю що це таке… І ще мені сняться сни ніби я літаю на мітлі але я поганого не роблю навпаки допомагаю людям в ім’я Господнє прошу допоможіть мені, а то я не знаю що мені робити.

  1. Слава Богу! Так, лукавий може впливати через сон. Для того, щоб від цього себе вберегти потрібно дві речі: не вірити снам і посповідавшись причаститись. Чим частіше ми причащаємось, тим лукавий слабше може нас доставати, в тому числі через сон.

 78. В Біблії написано,що за такі слова як «дурний» і «нікчемний» людина піде до пекла. Поясніть будь-ласка ,чи потрібно на сповіді ці погані слова конкретно називати ,чи достатньо буде сказати «лихословив» ?

  1. Слава Богу! Потрібно вказати конкретно, що через ці слова наносили образу!

 79. Слава Богу.! Скажіть будь-ласка, чи має шанс на спасіння та людина, яка уникає багатьох гріхів перш за все через страх перед Богом та перед вічною карою?

  1. Слава Богу! Хоча це недосконало в любові, проте і таке збереження від гріхів дає надію на спасіння, хоча варто і далі розвивати страх Божий, щоб це був страх не рабський, а такий, якйи боїться образити з любові.

 80. Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, чи можна сповідатися і причащатися в Російській Православній Церкві, будучи за переконаннями українською націоналісткою?

  1. Доброго дня! Не можна причащатись виключно з нерозкаяним смертним гріхом. А те що Ви вкладаєте в термін “націоналізм” мені не відомо: якщо це любов до України (патріотизм), то це навіть навпаки похвально, а якщо ненависть до інших націй, то це гріх смертний! Отже, вирішувати Вам! Щодо назви Православної Церкви – нема такої! Є Руська Помісна Церква, що включає 15 країн, а такоє Українська Православна Церква на чолі з Митрополитом Онуфрієм.

 81. Слава Ісусу Христу ! Мене дуже мучить питання , чи можна видаляти родимки на обличчі в тому випадку якщо для здоров`я не несе ніякої шкоди . Просто через те , що вона не подобається ? Я просто дуже комплексую через це , Бог наділив мене красою, але родимка , люди часто звертають на неї увагу і я її постійно замальовую.Просто мені говорили що не можна щось змінювати в собі адже це тяжкий гріх . Наперед вдячна за відповідь !

 82. Слава Ісусу Христу. Я живу у Донецькій області ! У нас тут церкви Московського Патриархату ! Крестилася також в цій церкві ! І ікони і Євангліє від цієї церкви ,але я молюся дома.Зараз після отримання Автокефалії можна мені молитися біля цих ікон на українській мові?Не буде це гріхом! Я не хочу ходити в цю церкву,яка славить Кирила Дякую !

  1. Доброго дня! В християнстві нема поділу на погані і непогані нації. Воно є універсальним і об’єднує всіх. На Небі будуть представники всіх народів. Відповідно, нема ікон російських, молдавських тощо. На рахунок автокефалії: її нема в Україні. Не можна створити її в порушення канонів Церкви (наприклад, папізм Константинополя) і без згоди всіх Помісних Церков. Щодо Української Православної Церкви з Предстоятелем Митрополитом Онуфрієм, то ця Церква не славить нікого іншого окрім Бога. Патрарха Кирила поминають молитовно всі Предстоятелі Помісних ЦЕрков.

 83. Слава Ісусу Христу.Я живу під тягарем великого гріха-маю сильну ненависть до власних батьків.Чим більше усвідомлюю,що самостійно від цього не можу звільнитися-тим більший відчай мене охоплює.Я регулярно молюся,щоб Бог позбавив мене від того гніву, але наразі результату нема.Я впадаю в зневіру від думки, що мені через це ніколи не спастися.Порадьте будь ласка,чи є в мене вихід з того тупіка,?

  1. Слава Богу! Якщо Ви усвідомлюєте, що маєте важкий гріх, то вже добре. Тепер потрібно докласти масимальних зусиль, щоб побороти це. Звісно, що потрібно БАЖАННЯ і при щирому підході до сповіді і причастя, це можливо.

 84. Слава Богу! Підкажіть будь ласка, що робити. Я охрещена в православній церкві московського патріархату і все життя ходила до цієї церкви, коли зібралася заміж, виявилося що мій наречений хрещений в православній церкві київського патріархату. Вінчатися ми хочемо в церкві московського патріархату, але нам сказали, що для цього він має перехреститься. На скільки я знаю, православна церква говорить, що людина приймає хрест один раз на все життя, а тут така ситуація…. І наречений не хоче перехреститься, тому що його хрестили в церкві. Що нам робити в такій ситуації??? Дякую!

  1. Слава навіки! Вам слід підійти з цим питанням в єпархіальне управління!

 85. Слава Ісусу Христу! В мене завмизання плобу 13-14 тижнів, мене мучить питання, що робити з плодом адже плід вже повноцінно розвинутий, але маленький, незнаю. Підкажіть як правильно вчинити.

  1. Слава навіки! Якщо достеменно відомо, що плід мертвий, то потрібно його звідти забрати – тут Церква приносить Вам співчуття і просить довіритись медицині!

 86. Слава Ісусу Христу! є у мене з сестрою хресна, яка вже має поза 40 років та досі не вийшла заміж, кажуть що їй щось в дитинстві наворожили…ще я десь чула що похресники можуть повторити долю хресних. В мене і сестри не складається з хлопцями, переважно це невзаємно і зустріти ніяк не виходить (таке відчуття ніби це ще той, мій, посланий Богом) не розумію чи це і насправді так, чи я просто накручую себе…самій аж страшно, адже в нас в селі є багато людей які вміють ворожити…страшно щоб і з нами того не сталося…чи можете щось порадити?

  1. Слава Богу! Вам ніхто не може наворожити, якщо Ви будете жити в благодаті – сповідатись та причащатись якомога частіше! Щодо повторення долі хресних, то це не має жодного відношення до Православного віровчення!

 87. Слава Богу! Чи може чоловік приймати віагру, левітру і т.д. або аикористовувати спеціальне кільце для підтримки ерекції, якщо в нього еректільна дісфункція і ніщо не допомагає? Дякую

  1. Слава навіки! Ні, не може! Потрібно лікувати себе системно, а не засобами одноразової дії. Хай підійде до лікаря.

 88. Слава Ісусу Христу!
  Я дуже прошу допоможіть.Я пару днів назад приходила з подругою до священника додому щоб вивчити піснеспіви і священник мене цілував(не просто легко в губи)
  Я просто в шоці. він мені як батько духовний а тепер я його просто боюся.Поясніть чому він так робить???

  1. Слава навіки! Чим я зможу Вам допомогти? І як за нього відповідати? Скоріше за все, це спеціальне запитання для “тролення”. Якщо це відбулось насправді, то не анонімно пишіть в інтернеті, а заявіть за себе в єпархію.

 89. Слава Ісусу Христу!під час таїнства вінчання мого чоловіка повінчали не під його церковним іменем ,а під іменем яке він носить у паспорті.що потрібно зробити щоб це виправити?

  1. Слава навіки! Потрібно було тоді священику про це сказати. Зараз не потрібно нічого робити!

 90. слава богу я брала шлюб з чоловіком внас ненормальне житя він пє кожний день неслухає мене до пився до білої горячки незнаю що і робити дитина на це дивиться незнаю що і робити

  1. Слава навіки! У цій ситуації потрібно вияснити причину, поговорити з ним! Моліться за нього!Постарайтесь по-доброму його наставити!

 91. слава ісусу христу в мене чоловік пияк ме обіжав бив а зарас кожний день сварки шоробити незнаю брала шлюб а

  1. Слава навіки! Моліться за нього і підійдіть до храму на розмову зі священиком! У цій ситуації потрібно вияснити причину, поговорити з ним! Моліться за нього!Постарайтесь по-доброму його наставити!

 92. меня мучают богохульние мисли из за этого я не могу молится, читать библию, да просто даже думать о Боге! Когда я питалась молится не обращая на них внимания стало еще хуже я перактически перестала различать где мои мысли а где навязаные. Все из за моих грехов. Я хоть и верю в Бога всю жизнь, но из за гордыни духовной лени вместо того чтобы расти в Боге я падала в низ. Я много раз отпадала от Бога Он прощал меня и возвращал обратно, но я опять впадала в праздность. И вот теперь я не змаю как вернутся к Богу ? Я не чувствую в себе Духа святого, не могу молится. Что мне делать как вернутся к Богу?

  1. Доброго дня! І не потрібно відчувати в собі Духа Святого! Ви не здатні для цього, як і кожен з нас грішних. Цей шлях відчувати благодать називається “прелестю” і не корисний для нас. Головне не грішити. Щодо хульних думок є тільки один рецепт від Святих Отців – не звертати уваги. А за цю боротьбу духовну отримаєте від Бого вінець, якщо не будете звертати уваги. Хоч Ви і грішна дуже, так Ви тед повинні думати щиро за себе, але намагання Ваше Бог прийме і за нього спасе! Намагатесь дотримуватись Божих Заповідей!

 93. Слава Богу , рік тому у Польщі загинув мій брат у аварії , перед тим як він помер у мене були жахливі думки ніби він у морзі , гіби він мертвий , я ніяк не могла заспокоїтись пішла у храм поставити свічку за щасливе повернення додому але під час ставлення свічки думки мене не покидали я запитала у бабусі яка була у церкві де поставити свічку за здоровя а де за упокій (я ще ставила за упокій своєї бабусі ) вона відповіла там де розіп’яття христа каже там за здоровя ставлять і там же ж за упокій , я поставила і подумки подумала нехай він приїде через тиждень і все буде добре …….. у неділю подзвонили та сказали що він загинув у аварії , що його на великій швидкості збила машина …. через тиждень його привезли з польщі мертвого …. мені недає спокою відчуття що це я могла своєю безглуздістю поставивши свічку там де розпяття христа і тим самим нарікла його на смерть ..?

  1. Слава Богу! Не довіряйте снам і не торбуйтесь, Ви не могли нічого зробити навіть якщо не туди поставили свічку!

 94. Слава Исусу Христу! Те що мый шлюб можна вважати не дыйсним я вже зясувала. А чи жити в такому шлюбы не э грыхом?

  1. Слава Богу! Якщо шлюб недійсний, то відповідно і жити в ньому не можна до укладення шлюбу.

 95. Слава Ісусу Христу! Мій чоловік залишив цей світ 07.01.2018 після важкої хвороби. 07.01.2019- річниця. А це Різдво Господа Нашого.Підкажіть, будь ласка, коли я можу паніхіду замовити, адже 6 числа- неділя. Дякую.

  1. Слава Богу! Для цього потрібно підійти до священика того храму, де повинна відбутись панахида.

 96. Майбутній чоловік брав шлюб з першою дружиною в православній церкві. Декілька тижнів назад вона взяла як каже розвінчання в церкві і через тиждень виходить 2-й раз заміж. Буде також брати церковний шлюб з новим чоловіком.
  Ми теж хочемо через місяць обвінчатися в греко-католицькій церкві. Майбутньому чоловікові потрібно додатково брати благословення на 2-й шлюб? Чи не потрібно у зв‘язку з тим, що колишня дружина вже обвінчається вдруге?

  1. Потрібно знов брати, але чому греко-католицька церква його вінчатиме?

 97. Слава Ісусу Христу!Не получається завагітніти ,протягом 2х и більше років,Як розібратися..?

  1. Слава Богу! Найперше, потрібно звернутись до лікарів і виключити фізіологічні хвороби. Паралельно з надією на Бога Йому молитись і довіряти – якщо не дає, значить так Йому угодно і для Вас краще. Ні в якому разі не погоджуйтесь на таке запліднення, через яке можливе вбивство інших запліднених клітин і вибирання самої сильної (ЕКО).

 98. Доброго дня отче! У мене в житті склалася така ситуація, мій хлопець є хресним батьком дитини, мого хресного батька! І мені цікаво чи дозволяє церква та Божі закони мати відносини між такими людьми! Дякую гарно!!!

  1. Добрий день! Нічого забороненого нема у цій ситуації.

 99. се не так .
  І вже просто немає сил , не знаєш як правильно зробити ,сваритися теж не хочеться , але жити і постійно щоб тебе рахувати що ти винний , навіть незнаю .
  Вкажіть як правильно нам зробити
  Дуже Вам дякую

  1. В чому питання?

 100. Доброго дня Отче, будь ласка: допоможіть розібратися. Цієї неділі я був присутній на хрещенні свого похресника, нас було дві пари. Церква греко католицька, все так швидко пройшо що я навіть не тримав свого похресника на руках, або не компитентність священики чи моєї куми я так і не зрозумів, хоча вони всі троє тримали. Тепер я почуваюся постороннюю людиною для свого похресника.

  1. Доброго дня! В чому питання? Навіщо Ви ходили до греко-католицької церкви?

 101. Слава Ісусу Христу! У мене хлопець хворіє епілепсією. Втрачає память, приступи часто були сильні. Я кожної неділі ходжу до церкви і пишу за його здоров’я і всієї родини. Як я перший раз дала за його здоров’я приступів немає, памяті не втрачає. Що ще можна зробити, може молитву читати порадьте будь ласка що робити дальше?

  1. Слава Богу! Епілерсію потрібно лікувати медичним шляхом. Звичайно, будь-яка молитва буде теж корисна, але головне ліквати медично. Також доцільно при цьому хворого вмовити посповідатись і причаститись.

 102. Слава Ісусу Христу. Чи можна задати Вам запитання у закритому режимі, чи на електронну пошту?

  1. Слава навіки! Прошу у закритий режим на ресурсі “Священик онлайн” Мукачівської православної єпархії!

 103. Слава Ісусу Христу! Отче, я з дитинства ходила до Православної церкви і в ній хрещена, але зараз проживаю в іншому місті і ходжу на літургії в греко-католицьку церкву. Скажіть будь-ласка чи не заборонено це Православною церквою і чи можна сповідатись і приймати Святе Причастя в цій церкві? Дякую

  1. Слава Богу! Такого робити не можна. Це заборонено правилами Церкви! Якщо Ви правослславна і в тій місцевості нема храму, то потрібно вдома молитись! Це гріх зради, гріх Юди, тому не варто цього більше робити, а в цьому покаятись на сповіді в Православній Церкві. “Віра одна, одне хрещення, один Господь” – каже Апостол Павло. Одже віра теж одна!

 104. Слава Ісусу Христу! Звертаюсь до вас з такою власне ситуацією: Я дотримуюся дошлюбної чистоти, і хлопець поважає мої погляди та розділяє їх. Але, роздумуючи про колись майбутнє заміжжя, то я почала усвідомлювати, що не хочу інтимних стосунків навіть у шлюбі, не тому, що в мене є якісь комплекси , а через черезвичайну сором’язливість і боязнь…і взагалі мені соромно говорити на такі теми(навіть з християнської точки зору)і саме поняття інтимних стосунків викликає страх, і навіть огиду..навіть те, що я пишу тут щодо цієї теми мені дуже незручно, просто турбує те, чи мені не варто виходити заміж? Чи краще принлянутись до монастирського, богопосвяченого життя…бо я раніше задумувалася , що яке щастя жити з Богом у довічній чистоті…просто прагнення серця таке, яке є дотепер..але я полюбила хлопця, іі є вірогідність, що ми одружимося …і я не зможу жити по тому прагненню… що мені робити? Чи це не дивно це? Чи це по-божому? Чи в мене якесь відхилення? Чи навпаки довічна чистота, життя в Бозі це Його покликання?

  1. Слава Богу! Ви повинні самостійно розібратись в собі. Якщо Вам комфортно в сім’ї (діти, чоловік тощо), то оьерайте цей шлях, якщо це тяготить – перевірте через якиїсь термін себе в монастирі. Головне, щоб був внутрішіній баланс при цьому. Сором’язливість у шлюбі теж добра річ і вона з часом “підшліфується”, головне визначитись в головному.

 105. Слава Ісусу Христу! Я заміжня вже 4-й рік. Ми з чоловіком вже планували дітей, але після цього я вирішила відкласти. Минулої зими, ми поїхали з роботи на море. Там сталася така ситуація: ввечері коли ми вже лягали спати, до нас в номер зайшов наш колега поговорити. Він сидів на ліжку. Я вже дуже хотіла спати, коли прокинулася зранку, він спав біля мене. Я ще дуже розсердилася, але потім у мене з’явилася до нього симпатія і я постійно шукала зустрічі з ним ( там на відпочинку). Так вийшло, що всі 4 дні ми провели майже завжди разом, трималися за руки, гуляли, він мене обіймав, цілував у щічку. Коли хотів цілувати в губи, я не проявляла взаємності. Він спав біля мене (просто лежав) кожної ночі. Після приїзду додому в мене взагалі думки були лише про нього. Ми спілкувалися на роботі, іноді гуляли разом. Так тривало більше пів року. Я відчувала закоханість. Він також одружений чоловік, ми обоє розуміли що нічого більшого бути не може. Я взагалі ні про що не думала.Також я багато фліртувала з іншими хлопцями. Напевно по Божій волі, він звільнився з роботи і так я перестала з ним бачитися і спілкуватися. Тепер я дуже жалкую про те що було, я дуже люблю свого чоловіка.
  Я ніколи раніше за період нашого шлюбу не поводила себе так. Навіть думок не було. Як мені правильно висповідатися щоб очиститися? Томі що я вже сповідалася, і все що я змогла сказати, що спілкувалася з іншим чоловіком. Як правильно говорити? І чи потрібно так детально розповідати? Дуже чекаю відповідь.

  1. Добрий день, дай Боже! Отак і посповідати

 106. Слава Ісусу Христу! В мене така проблема, мій чоловік закоренілий атеїст, викладає філософію в університеті, професор. Він дуже хороша людина, але до релігії ставиться дуже негативно, висказується про церкву в дуже поганому дусі. Він дуже мудра людина, сперечатись мені з ним просто немає змісту, він одною фразою відповідає зразу в точку. Я питалась в священика, він мені казав що релігія і наука не противорічать одна одній, а чоловік мені сказав , що церква казала , що богопротивний всякий перед Богом, хто вивчає геометрію. Він мені до церкви не забороняє ходити, а сина переманив на свою сторону. Син вчиться дуже добре, хоче стати , як тато, на олімпіади їздить, завжди призові місця отримує. Недавно знайшла іконки в смітнику, син сказав, мамо ти що не знаєш, що релігія опіум для народа! Я сиділа і плакала… незнаю що робити? У нього є багато книжок, ціла домашня бібліотека… Побачила у сина недавно якусь книжку ” Галерея святих” , там таке виписуюсь …. мені здається Бог безсилий … молитви не помагають… чоловік хіба сміється з мене.

  1. Дай Боже, доброго дня! Не правильний висовок, що Борг безсилий. Просто, Бог не може ламати людей силою. Ваша задача молитись (щоб Бог Своїми шляхами вразумив їх) і багато читати літератури, якої багато є в інтернеті на цю тему, щоб потім їм донести зміст, або давати читати, оскільки син читає подібні книги. Раджу почитати бувшого атеїста, нині протодиякона Андрія Кураєва, наприклад. Тому, що Ваші рідні неправильно (міфами) володіють інформацією про Бога та Церкву. Геометрію ніхто не заперечував і взагалі, деякі представники Церкви можуть висловлюватись власними баченнями і побоюваннями, щой було в історії, проте Церква власне як організація їх думки не поділяла і ніде це не встановлювала своїми правилами чи настановами.

 107. Доброго дня! В мене така ситуація я мала бути дружкою на весіллі (бо нареченій більше не має кого попросити). В мене помер дід, а весілля через 7 днів після його смерті. Мама каже йти, а я не знаю як правильно вчинити. Допоможіть будь ласка.

  1. Доброго дня! Думаю, що не варто до 40-го дня брати участь у цьому. Це період жалоби, що не сумісно з веселощами.

 108. Слава Ісусу христу. Отче скажіть будь ласка чи секс між ( жінкою, мужчиною і жінкою) тобто секс в трьох це гріх прощається чи ні??

  1. Хоча це великий гріх, проте якщо людина щиро кається на сповіді, то цей гріх прощається! Нема гріха, який не прощається при покаянні!

 109. Добрий день чи я можу йти до церкви під час критичних днів?

 110. Доброго дня! Підкажіть будь ласка чи можна в Україні хоча б тиждень пожити при якомусь монастирі, відпочити від усього. Якщо можна то напишіть при якому. Дякую!!!

  1. Доброго дня! Справа в тому, що монастирі не місце для відпочинку – це не готелі і турбази. Відпочинок у монастирі може бути хіба що духовного змісту, для цього Ви їдете паломником і відвідуєте, відповідно, всі Богослужіння. Паломники можуть жити з цією метою біля монастиря за певну оплату (Почаївська, Київська Лавра) і безкоштовно (Святогірська Лавра). У монастирях буває також, що паломників просять виконувати певні послухи у допомозі монастирю на огороді чи на кухні тощо. Ви повинні позвонити в монастир і поставити це питання їм. У той монастир, який чи найближчий, чи найбільш бажаний.

 111. Доброго дня! Чи можуть чоловік і дружина задовільняти один одного руками, якщо чоловік імпотент? Дякую.

  1. Доброго дня! Ні, не можуть! Це гріх рукоблуддя. Нехай лікується чоловік. Імпотенція цілком виліковна.

 112. Слава Ісусу Христу!!
  Чи можна цими словами керуватися в наш час?
  Вихід (22-15) А коли хто підмовить дівчину, яка не заручена, і ляже з нею, то нехай дасть їй віно, і візьме її собі за жінку.
  Не втримався, згрішив але люблю, хотів взяти собі в жінку але вона чомусь розлюбила здавалося без жодних та те підстав. Чи можу я просити в Бога про повернення її щоб взяти з нею шлюб?

  1. Слава Боу! Моя відпоідь Вам вже адресована на “Священик онлайн”.

 113. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи являється куріння гріхом? Куріння інколи, приблизно раз в тиждень?
  Дуже дякую за відповідь!

  1. Доброго дня! Це шкідлива для здоров’я річ, при тому ж яка систематично наражає організм на хвороби та навіть доводить в кінцевому результаті до смерті через онкохвороби. Шкодити Божому дару, що є здоров’я, як і не підримувати його в належному стані є гріхом. Рекомендую Вам по-тихеньку відмовитись цілком від цього явища.

 114. Отче, знаходжусь у страху, в дома постійні проблеми зв’язані зі здоров’ям дитини, ніби щось не дає жити нормальним життям. Постійно ходжу до церкви, сповідаюсь і причащаюсь. Два роки назад померла моя мама від раку шкіри. Я взнала що її коли хоронили зав’язали на голову мою весільну хустину , яку одягали після фати. Що мені робити як з цим жити. В хаті одні біди.

  1. Доброго дня Вам! Однозначно, що весільна хустка ніякого відношення до хвороб і негараздів у сім’ї немає. Якщо Ви сповідаєтесь добре, то тоді несіть свій Хрест через терпіння. Це може бути Вашим випробуванням. Не впадайте в розпач і сум – всі святі проходили через скорботи. адже “багатьми скорбоами нам потрібно наслідувати Царство Небесне”, каже Апостол Павло.

 115. Слава Ісусу Христу! Хочу запитатись як молиться на вервиці? чи за кожне прохання потрібно промовляти цілу вервицю окремо? І як молитись на ній коли допустимо немає часу що проказати цілу вервицю

  1. Василина, для чого Ви запитуєте православного священика про католицькі практики молитви? Відповідь Православної Церкви однозначна – молитва на вервиці через розважання яке в ній присутнє недопустима. Це забороняється у молитві Святими Отцями навіть неділимої Церкви до її розколу у 11 ст..

 116. Слава Богу! Мене звати Яна.
  Мені дуже потрібна Ваша порада, 4 роки тому у мене померла матуся, вона була хвора на рак і дуже мучилася..і взагалі у мами було дуже тяжке життя, та і ще я була дуже складною і неслухняною дитиною і ми з мамою завжди мали конфлікт, мама виховувала мене сама, кожного дня, я сильно ображала маму, розуміла це, старалася виправитися, ходила до сповіді але всеодно грішила і дуже сильно ранила матусю, плакала через це і не мала стільки сили щоб змінитися..це вже минуле, я не тримаю зла на маму, не тримаю зла на себе і нінакого, я сповідаюся, молилася..молюся..мама перед смертю також сповідалася.. перед смертю я не вибачилася а навпаки образила її..я поїхала..залишила її хвору..а на наступний день вона померла..
  Після смерті 4 роки день у день сниться мама, різні сни і добрі, і погані, але кожної ночі вона сниться і я вже так не можу..молебні, служби за маму подавала, свічки, пробачення прошу.. я дуже люблю її, але не маю сили постійно бачити її в снах… чому так? Може її душа просить допомоги, або не може вибачити мені.. чому вона тільки мені кожного дня вона сниться з родини…я дійсно відпустила її, образи і на маму і на себе і хочу жити далі.. але мене це лякає і я не знаю що робити…мама була доброю, всим допомагала..вибачала, своє останнє віддавала… чому вона чотири роки приходить мені в снах..що це може означати і що я маю зробити?

  1. Слава Богу! Це значить, що мама Вам сниться, абсолютно нічого!!! Скоріш за все, Ваші постійні думки про ці сни породжуть нові і це буе до тих пір, поки Ви не зважатимете на сни. По вченню Православної Церквине варто звертати на сни увагу. Якщо ж вони сняться постійно з відчуттями нехорошими, тоді їх потібне оминати своєю увагою також. Це вороже дійство і воно триваиме рівно стільки, скільки Ви будете смущатись сном.

 117. Слава Ісусу Христу!Я дуже релігійна людина,завжди відвідую церкву ,не лише при можливості,чи при святах,але ЦЕ таке місце ,де мені затишно,спокійно … В мене склалась така пролема,моя бабця і дідо дууже забагто мною опікуюються,хоча мені вже 19,кажуть закінчиш навчання повністю роби,що хочеш,я мала одного хлопця й через це ми розійшлись,бо їхня “любов”переходить уже всі межі. Туди не ходи,з тим не спілкуйся,він не витримав такого і мене залишив.Приїхала моя мама з-закордону,то я немаю права навіть з нею піти ввечері після роботи погуляти(я вчусь й працюю)бо одразу образи,ігнорують,бо я просто пішла гуляти… просто в даній ситуації,щоб я через них не залишилась у житті сама,адже я ніде не ходжу… і нічого не бачу,і в мене дуже важкий біль на душі через це все ,допоможіть будь ласка. Чекаю на Вашу обгрунтовану відповідь.
  Слава Ісусу Христу!Благословенного Вам дня!

  1. Слава Богу! Від такої надмірної опіки звичайно потрібно вириватись. Вона не обгрунтована і шкодить Вам як вільній особистості. вивже не мала дитина і якщо нічого гріховного нема у Ваших діях, тоді підіть на крок мужній, який Вас вирве з під “турботливого” крила бабусі та дідуся.

 118. Слава Ісусу Христу, Отче в мене така ситуація,я 2 роки не можу завагітніти,завжди щось не добре я не в мені проблема то в чоловіку,ми по вінчанні, мій чоловік закінчив Православну Духовну Симінарію в Луцьку і дуже хотів стати Священиком, але не висвятився каже що переживає що це велика відповідальність,що він все забув,і можливо я в якісь мірі його від говорила кажучи що жінка священика має бути прикладом,і я не знаю чи зможу бути такою правильною,скромною,обмежувати себе багато в чому, і я знаю що я в цьому не права, і ми не знаю що нам робити можливо в нас таке випробовування щоб ми зрозуміли що він має стати Священиком,нам дуже важко прийняти рішення.

  1. Слава Богу! Якщо у нього нема бажання, то й не слід його до цього змушувати. А те що діток нема, то це може бути випробуванням іншого роду. Проте два роки це не термін. Попробуйте медично підійти до цієї проблеми, а паралельно моліться Святителю Спірідону.

 119. Слава Ісусу Христу!!! У мене важка життєва ситуація. Ні з ким порадитися і попросити про допомогу. Живу з чоловіком, вагітна від нього. Третій місяць вагітності. Це вже третя моя дитина. Двоє дітей від першого цивільного чоловіка. Спочатку з цим чоловіком було все добре, ми обоє хотіли міцну сімю. Але він дізнавшись про вагітність тепер мене попередив що ми не одружені і він ще молодий для трьох дітей. Він хоче жити зімною, але каже що буде зраджувати, так як постійно буде далеко від мене на роботі. А я так хочу міцну сім’ю і щасливе життя. Я не знаю що робити. Постійно плачу з цього поводу. Мені дуже не хочеться такого. Порадьте мені як я маю бути далі!? Будь ласка, дуже потребу допомоги……

  1. Доброго дня! Ви кажете, що перші діти від “першого цивільного” чоловіка, а це Ви зараз про другого пишете? Він готовий був стати їм батьком, а свою дитину кидає? Я дуже рекомендую Вам розкаятись у своїх гріхах на сповіді, зокрема незаконного співжиття. Саме розкаятись, зрозуміти, що так не можна жити. І наслідок цього гріха, це те, що той чоловік Вас використовув виключно для насолоди, про що він і сказав. Коли люблять, тоді не бояться одружитись і роботу вибирають, щоб сім’ї не шкодило. Бо люблять. А коли питання зводиться до фізичного співжиття, то бачите, що виходить. Мені щиро Вас шкода, але я певний, що Бог Вам допоможе, якщо Ви розкаєтесь. Зараз важливо для Вас не сумувати, бо це відобразиться на дитині, що носите. Моліться псалтир, читайте книгу Іова в Старому Завіті, не грішіть. Тоді отримаєте неземне щастя, а саме – благодать Божу, яка зігріває, утішає, допомагає тощо.

 120. Доброго вечора ,ми Греко-католицької віри,виникло таке питання,на цвинтарі є гріб де має бути похоронено 2 жінки ,поставили памятник на якому зображено 2 Матері Божих одна молиться в одну сторону друга в іншу це правильно чи ні?

  1. Доброго дня! У Православній Церкві не прийнято ставити статуї на могилах. Ставиться Хрест, можуть бути ікони на досках.

 121. Слава Ісусу Христу!
  Мене дуже турбує одна річ! Чотири роки тому я захворіла на рак, я вилікувалась і уже пройшло три роки. Лікувалась я з Вірою в серці, дуже сильно вірила, що Бог мені допоможе. Під час лікування у мене обновилась Ікона після чого моя віра стала ще сильнішою. Під час лікування і після того як я вилікувалась я в деякому сенсі почала бачити майбутнє. Я відчуваю коли має статись щось погане, і відчуваю коли має статись щось хороше. Інколи коли щось роблю може в голові промайнути думка і потім те що промайнуло в голові збувається на яву. Також мені інколи сняться сни які частково збуваються. Мене це дійсно лякає, і що це таке та що робити з цим я не знаю…

 122. Слава Ісусу Христу! Отче, підскажіть будь ласка якщо я (греко котолицької віри) а мій чоловік ( православної) похрестили дитину, хоча ми не є в шлюбі церковному ( бо чоловік є в іншому церковному шлюбі і їм з його колишньою дружиною не дають розводу, проте вони розлучились вже досить давно і нічого спільного не мають) і мені священик дав вивід, проте я читала що якщо не шлюбна то виводу не дають .. і чи можемо ми з чоловіком приступати то сповіді та Святого причастя?

  1. Доброго дня! Я, нажаль, не можу Вам надати відповідь без уточнення ситуації. 1. Чому не дають розводу чоловіку? 2. Ви теж були одружені чи ні і хочете приймати причастя і сповідь у Православній Церкві?

 123. Слава Ісусу Христу!
  Прошу вашої допомоги!
  Просила, благала свого дуже близького, раніше, друга -просто спілкуватись.Не розходитись на зовсім.Він проти. Нарешті, я його випросила – залишатись друзями все ж, і хоч інколи здзвонюватись. не розходитись в сварці. Він не хотів, але погодився. Я сказала, що вдячна йому.Що він приніс мені в життя зараз багато спокою.А він відповів, що це свій спокій мені віддав.Що зате в нього його не буде.
  (бо він хоче жити повністю новим життям, абсолютно без мене, і каже, що моє життя йому зовсім вже не цікаве. А мені дуже б не хотілось його втрачати.Хочеться зберегти дружбу.Зберегти відносини.
  Як бути? Чи це не проти волі Божої? Що мені буде ніби добре, а людина, виходить, через мене ніби “мучитиметься”.. ?
  Але все ж – він погодився..
  Підкажіть, будь ласка!! Ваша порада вкрай необхідна! І пробачте за такі питання.
  Дякую вам заздалегідь!!!

  1. Мені важко дати відповідь на доволі розмите запитання: що за стосунки Ви мали і які хочете зберегти з “другом”? Чому він не хоче просто дружити? Чому йому це вартує спокоєм? Можливо, він не контролює тоді свої емоції, а цього не варто йому робити і він по-євангельськи “відсікає собі руку і виколює око”. У такому випадку, якщо він хакохується у Вас, а цього не можна робити йому, це правильне його рішення. Якщо я не правильно розумію, тоді прошу сформувати питання чіткіше.

 124. Слава Ісусу Христу!
  Прошу вашої допомоги ! Пообіцяла Богу не робити гріх один! І сказала, якщо зроблю – Господи, накажи мене. І ,можливо,вже не пам”ятаю точно, я ще уточнила, або подумала просто, бо дуже цього боялась ( втратити одну дорогу дуже людину) – що я буду готова навіть на це.Настільки впевнена була у своїй силі волі в дотриманні від гріха. Але я згрішила…….! Я посповідалась за гріх. І тепер людину втрачаю. Дуже страшно. Дайте пораду, будь ласка, чи можна якимось чином зняти силу тих слів?

  1. Катерина, Ви говорили однозначно не правильно і самовпевнено. Через сповідь Ви можете просити у Бога перегляду своїх слів!

 125. Слава Ісусу! Дуже турбує одне питання. Сказала необдумано Богу , за те що роблю це – не буду робити це. ..Я дуже люблю каву, і по-дитячому.. сказала що буду пити тільки одну каву вдень, до кінця життя. Підкажіть, будь ласка, чи можна попросити в Бога прощення за кинуті мною слова, і жити спокійно,більше не зарікаючись і не даючи обітниць, самому Господу Богу. ?

  1. Ви дали обітницю розуміючи, що робите? Якщо Ви розуміли чітко, що таке обітниця і чого це буде вартувати для Вас, то можу тоді порадити тільки більше подібно не робити, а це виконувати.

 126. Слава Богу!
  Я хочу запитати:
  – чи правильно у молодому віці іти у монастир
  – як сказати про це батькам та пояснити що це для мене важливо
  – і якщо вони не погодятся, то буде правильно втекти
  буду вдячна якщо допоможете)

  1. Скільки Вам років? Якщо не виповнилось повноліття громадянське, то однозначно не варто йти в монастир. Також не варто, на мою думку, не зважати на думку батьків. На неї можна буде не зважати після декількох років прохань і то, якщо не буде причин, чому варто їх не кидати, наприклад, їхнє здоров’я тощо.

 127. Слава Ісусу Хресту. Допоможіть, будь-ласка. Живу з чоловіком 8 років, є двоє діток. Чоловік постійно мене ображає, обзиває, до дітей каже погані слова.Все набагато погіршилось коли завагітніла вдруге, бо не хотів більше дітей.Я терпіла і мовчала бо боялася втратити дитину. Під час вагітності зрадив мені з геєм але я пробачила, бо хотіла, щоб діти мали тата. Після народження дитини довго не признавав малого, казав, щоб я його десь поділа, здала в інтернат. З часом малого полюбив,але до мене ставлення не змінилось. Я живу в постійному стресі, він морально мене добиває, звинувачує у всьому,каже що я ніхто.Коли я набралася сили і почала йому відповідати – він пішов. Дихати стало легше і я вирішила подати на розлучення. Він просить цього не робити але своєї вини не визнає. Вже колись таке було але нічого не змінилося. Що робити? Хочеться щоб діти мали тата але сил на нього вже немає. Церковного шлюбу в нас нема

  1. Соціальна концепція нашої Церкви вказує на такі причини для розривання шлюбу: ” Досі підставами до розірвання шлюбного союзу, освяченого Церквою, крім перелюбства й нового одруження однієї із сторін, визнавалися також відпадіння чоловіка або жінки від Православ’я, протиприродні вади, нездатність до шлюбного співжиття, яка існувала до одруження або настала внаслідок умисного самоскалічення, захворювання на проказу або сифіліс, тривала безвісна відсутність, судове покарання, пов’язане з позбавленням усіх прав стану, замах на життя або здоров’я жінки чи дітей, снохацтво, звідництво, здобуття прибутків з непотребств чоловіка чи дружини, невиліковна тяжка душевна хвороба та зловмисне залишення чоловіком жінки або жінкою чоловіка. У наш час цей перелік підстав до розірвання шлюбу доповнюється такими причинами, як захворювання на СНІД, медично засвідчені хронічний алкоголізм і наркоманія, здійснення жінкою аборту за незгоди чоловіка.”
   Отже, якщо в переліку нема причини на сьогоднішній день (а не того, що було, але Ви простили були), тоді варто збергіати шлюб.

 128. Хочемо з дружиною поміняти обручки на більш сучасні. Чи можемо в магазині обміняти в магазині на нові та освятити там де були освячені попередні. В шлюбі 20 років. Можливо варта поміняти тільки одну бо понищилася від щоденної роботи чи важливо зберегти а придбати іншу.

  1. Вважаю, що не варто обручки освячені на вінчанні продавати. Їх можна замінити, але ці залишити на пам’ятку дітям тощо. Можна також дати це золото на переплавлення і з нього зробити нові обручки.

 129. Слава Ісусу Христу!
  Скажіть, будь ласка, яким є гріх, якщо жінка мала відносни з чоловіком, а потім взнала, що її мама, можливо, теж була у відносинах з ним? І що він до всього ще й жонатий? Зараз від цього важко і гидко. Також у родині був випадок, коли чоловік прабабці помер, а вона вийшла заміж за його брата? Як покутувати такі гріхи? Можливо, певні молитви читати. Дякую. Дуже не складається особисте життя, я почала все згадувати і розумію, що сама у всьому винна. Хочу помолитись і просити в Бога вибачення, бо розумію, що Господь мене поки що береже від моєї сім”ї, або сім”ю від мене, бо маю багато важких гріхів. Сповідалась, але зараз згадуються інші, виникають нові запитання. Іноді сумніваюсь, чи заслуговую я мати сім”ю.

  1. Бог все пробачає, якщо людина щиро кається. Потрібно піти на сповідь і не падати духом. Все можна почитнати з початку, в тому числі і сім’ю, головне, не скрити від майбтного чоловіка того, що було. Гріх на сповіді так описати як тут.

 130. Слава Богу!
  Після поїздки на Святу Землю я змінила своє життя. Стала кожної неділі ходити до Причастя, молитися та спілкуватись з духівником (рідко, лише якщо виникають запитання).
  Рідні почали засуджувати, що я так часто сповідаюсь та причащаюсь (мовляв неможна так часто) , говорять, що основне добрі вчинки, а потім лише молитви.
  Навіть те, що це все занадто, почали наводити в приклад людей – фанатів (на їхню думку) і що я теж можу така стати.
  Але найбільше проти спілкування з духівником мама. Звучали навіть слова, що я спокушаю його (я заміжня і мені ніколи б в голову не прийшло б таке, що мама віруюча людина зможе таке сказати в храмі).
  Як це розуміти? І що робити?
  я вже починаю думати, що щось неправильно роблю,починаю сумніватися….
  Причастя та сповідь допогають мені жити з Богом, а відповіді духівника допогають не зважати на це.
  Дякую за відповідь.

  1. Те, що Ви сповідаєтесь і причащаєтесь є прекрасною справою. Міру молитви повнен визначити духівник. Якщо він благочестивий і вірний вченню Церкви, то за консультації з ним не варто сумніватись. Деколи рідні (хоча й церковні) стають нам ворогами, як казав Христос, не розуміючи нашої духовності. Думаю, не варто зважати на них. Головне тут, як Ваш чоловік до цього відноситься. Якщо він не вважає Вас фанатичкою. тоді все чудово.

 131. Слава Ісусу Христу! В мене є хвороба шизофринія. Я виходила заміж в мене вона була. Я розказала чоловікові тільки що мама мене відправляла в психіатричну лікарню,а як насправді все він не знав. Я навіть казала що це попомилці. В результаті він нічого як там насправді не знав. Зараз стан погіршився я не можу працювати і навіть деколи виходити з дому. Мені з чоловіком погано. Чи можу я подати на аналювання шлюбу?

  1. Серед переліку причин, що дозволяють розірвання шлюбу, є причина, коли присутня тяжка невиліковна душевна хвороба. Наскільки мені відомо, шизофренія такою не є.

 132. Cлава Ісусу Христу ! Скажіть будь-ласка чи кожна думка при молитві є обіцянкою , От молишся , просиш щось , обіцяєш і мала сказати одне , а подумала інше ?

  1. Я не розумію, як це “молишся, обіцяєш”? Або молишся, або обіцяєш. Звичайно не кожна думка буде обіцянкою!

 133. Кажуть добре читати 20 псалтирів за упокій своїх родичів (згідно наказу святого Петра Могили про поминання померлих ), якщо маєш якісь серйозні проблеми. Коли ти допоможеш своїм померлим родичам то Бог буде милосердим до тебе і допоможе швидше вирішити біди, які звалилися на родину (а у нас проблем вистачає). Підкажіть будь ласка чи є якість перестороги щодо читання 20 псалтирів, які варто знати? Тому що люди говорять різне, а інформації щодо 20 псалтирів у інтернеті майже немає.

  1. Не потрібно, на мій погляд, робити чогось такого, чого Ви не бачите у вченні Церкви. Такої практики ми не знаємо, тому варто молитись за померших так, як вчить Церква, і не прив’язувати це питання до себе.

 134. Слава Ісусу Христу!

  В мене тут така ситуація, не знаю як вчинити. Прошу поради. Кілька років тому мені подарували натільний хрестик. За цей час звикла і “прив’язалась” до нього, полюбила одним словом. На цей Великдень мама дала мені хрестик, який мені дав священник при Хрещенні. Я його дуже давно не вдягала, навіть, якщо чесно, забула про нього ( носила його коли мені було менше семи років, та й то не пам’ятаю, як часто). Подарований хрестик старалась носити постійно.
  Тепер у мене два хрестики і обидва дуже важливі для мене. Чи можна носити одночасно два хрестика? Якщо ні, то як краще вчинити. Дайте пораду, будь ласка!

  1. Воістину Воскрес! Найбільшою святинею для Вас має бути хрестильний хрестик. Проте, його можна втратити через необережність. Тому можна і варінт, коли Ви його одягатимете у якісь визначні дні, а так можна носити і інший. Це не є принципово, важливо, що у Вас в душі. Два хрестики не можна носити відразу!

 135. Слава Ісусу Христу. Живем з чоловіком вже 8 років. У мене проблеми зі здоров’ям, серйозні. Бог не дає діток. Дуже важко на душі, відчай, смуток. Питання чому, за що…Багато сумнівів. Розглядали еко, але в сумнівах. Думаєм над усиновленням. Просто хочу якоїсь підтримки, поради, допомоги. Немає ніякої радості в житті, одні обстеження в лікарнях, лікування, а все тільки стає гірше. Як справитися зі страхом, як знайти сили далі жити і боротися?

  1. Слава навіки! Повірте, значить так для Вас краще! В мене є приклад, коли подібна сім’я зробила штучне запліднення, а в них народилась дитина з паталогіми, яку потрібно декілька разів оперувати. Слід довіритись Богу, що є Любов! А щодо ЕКО – воно гріховне. Це вбивство запліднених яйцекліток, для вибирання найсильнішої тощо. Запдінена яцеклітка (кожна!) – це вже дитина з душою. Отже – це вбивиство діток. Якщо розглядати штучне заплідненя без вбивства, то це можливо. Але найкраще Вам раджу частіше приймати Христа в причасті з чоловіком і молитись до Святителя Спиридона Триміфунтського. Ще краще, якщо звісно є можливість, відвідати його нетлінні мощі на о. Корфу в Греції. Багато випадків є коли біля мощей молитва вислухана Богом! Не впадайте в відчай. Є також випадки, коли Бог дає дітей так пізно. Теж чимало випадків. Живіть життя, дякуючи за все Премудрому Богу, любіть чоловіка!

 136. Слава Ісусу Христу!
  Дякую Вам за відповідь на мої такі не скромні запитання. Вибачте за них. Бо навіть сумнівалась, чи можна це десь заявити крім сповіді. Дякую за розуміння. До того часу я вже посповідалась і сказала отцеві все як є. Але дуже рада читати ваші відповіді, бо я їх вважала зовсім іншими гріхами. З цим хлопцем не живу . І щаслива з цього, бо якщо зараз через багато років мучить совість, то як би я себе почувала, якби кожного дня дивилась йому в очі. І з Вашого дозволу тут напишу, якщо хтось шукає інформацію: яка б не була ситуація не вартує ця операція ціни совісті і вини, це вже не ваша людина, якщо потрібно задуматись про такий вчинок.

 137. Слава Богу!
  У мене два питання:
  1. Чи має людина (що зберігає дівство) більше шансів на прощення тяжкого гріха ніж інші?
  2. Що гірше рукоблудництво чи блуд з жінкою?
  Якщо чоловік неодружений, але вже не може жити в чистоті, то який гріх буде меншим, якшо вже не получається жити геть целомудренним життям?
  Мені 30 років і я до сих пір не знав жінок. Був прихильником чистого целомудренного життя. Але тепер вже жити так не можу. Сильно потребую жінку як на духовному так і на плотському рівні. Але ж неможливо взяти і в одну мить одружитися. Навіть якщо визначуся одружуватися (то це займе певний час, пошук людини для спільного життя) як бути цей період? Якщо терпіти вже несила, просто дах зносить. це для мене велика біда! бо мучуся через це!
  Хочу жити християнським життям (і страюся це робити), але блудні помисли та діяння все руйнують, просто не знаю що робити та як виправити своє духовне та фізичне життя, щоб воно проходило по-християнськи. Потребую поради.
  Буду вдячний за допомогу.

  1. Слава навіки! 1. Ні, не має. 2. Два гріхи однако смертні для душі. Отже, не піддавайтесь спокусам послабитись з того духовного стану, в якому Ви перебуваєте. Зараз це особливо відчутно, що й не дивно, бо Великий піст. Чи більше спокус, тим більше вінців на небі за їх правильне проходження. Багато святих боролись з цією страстю – Мойей Угрин, Іоанн Києво-Печерський. Останній навіть зарився по пояс в пісок, щоб не згіршити і не залишитись вінця за труди з борьбою. Раджу Вам звернути увагу на гординю (приховану), бо, часто, Бог цей гріх попускає для смирення гордих. Можлтво Ви своїм “циломудренним життям” гордились. Моліться Богу, Цариці Небесній Приснодіві, Іоанну Богослову дівственнику, а також вищенаведеним святим. Не можете так жити, просіть від Бога і самі шукаєте хорошої жінки. Шлюб – це і є можливість спасатись в законний спосіб приборкуючи плоть.Бог Вам на поміч не вбоятись короткого навіту перед вічністю!

 138. Слава Ісусу Христу!
  Хочу піти до сповіді, бо не була багато років, дуже мучить совість, важко з цим жити.
  Але не знаю як правильно сказати ці гріхи і як до них ставиться церква.
  Колись зробила гіменопластику (відновлення невинності), як до цієї операції ставиться церква, і це гріх як брехня, чи гріх проти свого тіла? (В цей момент я усвідомлювала, що переступаю через себе і через Бога, але, все-одно, так вчинила заради людини)
  Вивчаючи своє тіло, брала інтимні іграшки матері, вибачте за подробиці, але я не знаю як називається такий гріх, як його промовляти на сповіді? Це як інцест? Для мене це зараз щось дуже страшне.
  Дуже жалію за це, тому хочу піди до сповіді, але хочу зробити все правильно, дуже серйозно до цього ставлюсь і готуюсь. Не можу знайти всю інформацію. Допоможіть, будь ласка. Дякую вам!

  1. Слава навіки! Отож і бажаю Вам, дорога Маріє, позбутись мук совісті, що найстрашне на землі – краще один раз почервоніти, ніж всю вічність мучитись! Радію за Вас, що Ви наважились про це написати, щоб правильно сповідатись. Радію, що хочете покаятись, тільки доведіть до кінця справу благу і від Бога! Звісно, що це гріх і нечесно перед тією особою з якою Ви живете. Описане вище, як я розумію, це гріх рукоблудія. Якщо з родичами не було зв’язку, то це не буде той гріх. Взагалі на сповіді не правильно вдаватись до подробиць і описів: потрібно просто вказати на гріхи. У даному випадку – гріхи обману, пов’язаного з медичним відновленням “дівства” та гріх рукоблудія. Поможи Вам, Боже, у Вашій готовності розпочати нове життя з Ним!

 139. Покликали стати хрещеним батьком мого майбутнього чоловіка у греко-католицькій церкві. Батьки дитини повінчанні у православній церкві, ми збираємось вінчатись у православній церкві. А оскільки батьки дитини почали відвідувати греко-католицьку церкву, то й дитину хочуть похрестити у греко-католицькій церкві. Чи таке взагалі припустимо? Чи можна нам буде вінчатись у православній після того як чоловік похрестить дитину у греко-католицькій церкві?
  Share

  1. Зміст хрещених полягає у гарантії, що похресник буде вихований у Православній вірі. Тому само собою зрозуміло, що Ви як православні можете щиро перед Богом, а не людьми, хрестити виключно православних. Щодо вінчання: нема такого гріха, у якому не можна покаятись і через який би Бог Милосердний заборонив доступ до себе грішнику, що кається.

 140. Христос Рождається! Отче, мені запропонували на Хресній Дорозі виконувати роль Ісуса. Скажіть, чи можна це робити будь-кому?

  1. Славімо Його! Взагалі у Православній Церкві нема такого виду молитви! І, звісно, роль Христа грати не рекомендую Вам!

 141. Слава Ісусу Христу! Наступного тижня маю хрестити доньку своєї подруги. Була зустріч зі священником який має здійснювати обряд. Він сказав, що хрищенні батьки мають причаститися. Ніколи цього не робила, а прочитавши інформацію про це, зрозуміла, що наврядчи зможу виконати всі умови і обряди. Але маленька Анна для мене дуже дорога і вже, не дивлячись на те, що я їй ніхто,відчуваю відповідальність перед нею. Тому дуже переживаю, якщо я не виконаю всі рекомендації священника, то Таїнство Хрещення не буде вважатися якби дійсним. Що мені робити?

  1. Author

   Доброго дня! Священик сказав правильно, оскільки зміст хресних батьків якраз у тому полягає. Якщо ж Ви жодного разу не сповідались, то що Ви зможете духовно навчити дитину чи показати прикладом? Сумно, що Ви не маєте сили волі залишити ряд гріховних звичок. Проте покладіться на допомогу Божу: Вам головне захотіти і намагатись , а Бог допоможе. Якщо ж Ви не згідна, то, нажаль, і хресною бути не можете.

 142. Слава Богу! Скажіть будь-ласка, чи є гріхом сурогатне материнство?
  Як ви до цього відноситесь? Дуже дякую.

  1. Author

   Так це гріх ось приведемо нижче текст з соціальної концепції УПЦ:
   «Сурогатне материнство», тобто виношування заплідненої яйцеклітини жінкою, яка після пологів повертає дитину «замовникам», протиприродне й морально неприпустиме навіть у тих випадках, коли здійснюється не на комерційній основі. Ця методика передбачає зруйнування глибокої емоційної та духовної близькості, яка встановлюється між матір’ю і дитиною вже підчас вагітності.

   «Сурогатне материнство» травмує як жінку, яка виношує дитину, материнські почуття якої зневажаються, так і саму дитину, яка згодом може зазнати кризи самосвідомості.

 143. Доброго дня! Чи можна вступати в шлюб з троюрідним братом, з яким маємо лише спільного діда, якби зведений?

  1. Доброго дня! Можна вступати в брак до шостого степені родства включно. А троюрідний брат є якраз шостий степінь родства. Ось таблиця – https://azbyka.ru/shemy/shema_rodstva.shtml. Проте, краще підійдіть до Владики з цим питанням, саме в його компетенції робити чи не робити виключення, якщо на те, будуть якісь важливі причини.

 144. Доброго дня. Який порядок освячення хреста, що встановлений на подвір’ї приватного будинку?

  1. Доброго дня, Ольга! Якщо Хрест відповідає православним канонам він освячується священиком. Для цього потрібно розповісти про це священику. Вже на Ваш розсуд Ви можете визначити: священик сам освятить чи декілька священиків, з людьми чи без, можливо навіть з Архієреєм! Зверніться до священика!

 145. Отче, доброго дня. Мене цікавлять слова до причастя про Христа – “присно (всегда) закалається”. Що це означає? Дякую за відповідь.

  1. Author

   Доброго дня, Петро! Кожного разу при звершенні Літургії!

 146. Слава Богу! Отче Вікторе, роз’ясніть мені, будь ласка, таку просту річ: чи підходять ті, хто причастився і запив Св. Причастя до хреста в кінці Богослужіння?

  Я, наприклад, підходила, просто виходячи із тієї логіки, що ті, хто причастився, зрозуміло, є частинами Церкви Христової, і тому їм, як і тим, хто не причащався, треба підійти до хреста.

  Чи то в різних місцевостях України по-різному? Хоча в мене нема таких даних.

  Дякую, отче.

  1. Христос Раждається! Можна підходити до Хреста. Також нема логіки в тому, чому утримуватись від цілування ікон, адже повернувшиь додому, ми вкладаємо в свого рота ложку чи вилку. Священик, коли причастився цілує престол, тож і мирянам не слід бути такими, які не хочуть віддати аираз любові до Бога.

 147. Слава Богу ! Отче, скажіть будь-ласка чи можна бути хрещеною мамою в Католицькій церкві, якщо я хрещена в Православній ???

  1. Слава Богу! Анна, Ваше запитання свідчить про Ваше нерозуміння цього Таїнства і завдання хресних. Адже, Ви зобов’язуєтесь виховати тих дітей у вірі в Бога та моральності на основі Євангелія. Але в католиків інша догматика, інше сприйняття Євангелія, відповідно, інше духовне життя. Тому, Ви станете хресника чому вчити? І чи будуть з цим згідні його батьки? Відповідь риторична!

 148. Отче Вікторе! Я б хотіла попрохати духовної поради.

  Я звичайна православна мирянка. Постійно зіштовхуюся з тим, що оточуючі втручаються у моє особисте життя, навіть якщо я не порушую Заповіді Божі.

  Спочатку не звертала уваги, а потім це стало нестерпним. Навіть через це довелося декілька разів покидати Закарпаття! Але найближчим часом покинути наш край не можу.

  Як православній християнці реагувати на таке? Можливо, є якась молитва.

  Я на сповіді не питала це у священика, бо сповідь має іншу мету.

  1. Бог благословить Вас, дорога Оксана! Не дуже мені стало зрозуміло, що Ви маєте на увазі “Постійно зіштовхуюся з тим, що оточуючі втручаються у моє особисте життя”. Проте з того, як я розумію, відповім Вам так: православні християни мають одинаково відноситись не залежно і на похвалу і на докір. Одинаково любити всіх ворогів і друзів. Однак цене означає миритись із лом яке нам роблять. Потрібно пам’ятати слова євангелія про обличеніє того, хто нас ображає. Такі люди можуть, у нашому серці, бути на відстані від нас. Але тим не менше, вони повинні бути і дітьми Божими в нашому серці. Тікати від них не потрібно, але і близько не підпускати. Хай те, про що говорять звіряється зі совістю на основі Слова Божого і тоді, якщо ми не повинні – хай вмирає в нас. Це слова првд. Іоанна з Кронштаду. Хай Господь Вам допоможе це вмістити в серці!

 149. Слава Богу! У мене таке запитання: Моя маленька племінниця у церкві виблювала Святе Причастя собі на вишиванку……… Батюшка сказав цю вишиванку спалити….. я думаю, а якби це все було на ній… що тоді робити..? Можливо, є інший спосіб, що вирішити із вишиванкою? І навіщо її палити?

  1. Author

   Слава Пресвятій Трійці! Так, її треба спалити!

 150. Слава Ісусу Хресту! Я вирішив зробити собі татуювання на руці у вигляді надпису на латині “Господи Спаси і Сохрани”, або інший релігійний надпис. Скажіть будь-ласка чи можна робити такий надпис. Дякую.

  1. Author

   Богу слава в Тройці Єдиному!
   Нас спасають не надписи. Благодать потрібно завжди мати в душі.

 151. Слава Богу! Отче, чи впливає нинішня ситуація в Україні на відносини між церквами різних конфесій, які існують в Україні, наприклад, між УПЦ Київського патріархату та УПЦ Московського патріархату? Чи можна бути патріотом України і при цьому належати до УПЦ Московського патріархату?

  1. Author

   Слава Богу навіки! Наразі ми молимось! Нам дуже хочеться єдності! Патріотом потрібно бути, але як це може вплинути на участь в МП? Потрібно молитись і розуміти, що ніякі дії поза канонічною Церквою в Україні не допоможуть об”єданню.

Comments are closed.