Домівка / Запитання священику

Запитання священику

(228)


 
 

Питань (26)

 1. Світлана сказав:

  Покликали стати хрещеним батьком мого майбутнього чоловіка у греко-католицькій церкві. Батьки дитини повінчанні у православній церкві, ми збираємось вінчатись у православній церкві. А оскільки батьки дитини почали відвідувати греко-католицьку церкву, то й дитину хочуть похрестити у греко-католицькій церкві. Чи таке взагалі припустимо? Чи можна нам буде вінчатись у православній після того як чоловік похрестить дитину у греко-католицькій церкві?
  Share

  • Протоієрей Віктор Палош сказав:

   Зміст хрещених полягає у гарантії, що похресник буде вихований у Православній вірі. Тому само собою зрозуміло, що Ви як православні можете щиро перед Богом, а не людьми, хрестити виключно православних. Щодо вінчання: нема такого гріха, у якому не можна покаятись і через який би Бог Милосердний заборонив доступ до себе грішнику, що кається.

 2. Ігор сказав:

  Христос Рождається! Отче, мені запропонували на Хресній Дорозі виконувати роль Ісуса. Скажіть, чи можна це робити будь-кому?

  • Протоієрей Віктор Палош сказав:

   Славімо Його! Взагалі у Православній Церкві нема такого виду молитви! І, звісно, роль Христа грати не рекомендую Вам!

 3. Катерина сказав:

  Слава Ісусу Христу! Наступного тижня маю хрестити доньку своєї подруги. Була зустріч зі священником який має здійснювати обряд. Він сказав, що хрищенні батьки мають причаститися. Ніколи цього не робила, а прочитавши інформацію про це, зрозуміла, що наврядчи зможу виконати всі умови і обряди. Але маленька Анна для мене дуже дорога і вже, не дивлячись на те, що я їй ніхто,відчуваю відповідальність перед нею. Тому дуже переживаю, якщо я не виконаю всі рекомендації священника, то Таїнство Хрещення не буде вважатися якби дійсним. Що мені робити?

  • протоієрей Віктор Палош сказав:

   Доброго дня! Священик сказав правильно, оскільки зміст хресних батьків якраз у тому полягає. Якщо ж Ви жодного разу не сповідались, то що Ви зможете духовно навчити дитину чи показати прикладом? Сумно, що Ви не маєте сили волі залишити ряд гріховних звичок. Проте покладіться на допомогу Божу: Вам головне захотіти і намагатись , а Бог допоможе. Якщо ж Ви не згідна, то, нажаль, і хресною бути не можете.

 4. Тетяна сказав:

  Слава Богу! Скажіть будь-ласка, чи є гріхом сурогатне материнство?
  Як ви до цього відноситесь? Дуже дякую.

  • протодиякон Олександр Онисько сказав:

   Так це гріх ось приведемо нижче текст з соціальної концепції УПЦ:
   «Сурогатне материнство», тобто виношування заплідненої яйцеклітини жінкою, яка після пологів повертає дитину «замовникам», протиприродне й морально неприпустиме навіть у тих випадках, коли здійснюється не на комерційній основі. Ця методика передбачає зруйнування глибокої емоційної та духовної близькості, яка встановлюється між матір’ю і дитиною вже підчас вагітності.

   «Сурогатне материнство» травмує як жінку, яка виношує дитину, материнські почуття якої зневажаються, так і саму дитину, яка згодом може зазнати кризи самосвідомості.

 5. Адель сказав:

  Доброго дня! Чи можна вступати в шлюб з троюрідним братом, з яким маємо лише спільного діда, якби зведений?

  • Протоієрей Віктор Палош сказав:

   Доброго дня! Можна вступати в брак до шостого степені родства включно. А троюрідний брат є якраз шостий степінь родства. Ось таблиця – https://azbyka.ru/shemy/shema_rodstva.shtml. Проте, краще підійдіть до Владики з цим питанням, саме в його компетенції робити чи не робити виключення, якщо на те, будуть якісь важливі причини.

 6. Ольга сказав:

  Доброго дня. Який порядок освячення хреста, що встановлений на подвір’ї приватного будинку?

  • Протоієрей Віктор Палош сказав:

   Доброго дня, Ольга! Якщо Хрест відповідає православним канонам він освячується священиком. Для цього потрібно розповісти про це священику. Вже на Ваш розсуд Ви можете визначити: священик сам освятить чи декілька священиків, з людьми чи без, можливо навіть з Архієреєм! Зверніться до священика!

 7. Петер сказав:

  Отче, доброго дня. Мене цікавлять слова до причастя про Христа – “присно (всегда) закалається”. Що це означає? Дякую за відповідь.

  • протоієрей Віктор Палош сказав:

   Доброго дня, Петро! Кожного разу при звершенні Літургії!

 8. Оксана сказав:

  Слава Богу! Отче Вікторе, роз’ясніть мені, будь ласка, таку просту річ: чи підходять ті, хто причастився і запив Св. Причастя до хреста в кінці Богослужіння?

  Я, наприклад, підходила, просто виходячи із тієї логіки, що ті, хто причастився, зрозуміло, є частинами Церкви Христової, і тому їм, як і тим, хто не причащався, треба підійти до хреста.

  Чи то в різних місцевостях України по-різному? Хоча в мене нема таких даних.

  Дякую, отче.

  • Протоієрей Віктор Палош сказав:

   Христос Раждається! Можна підходити до Хреста. Також нема логіки в тому, чому утримуватись від цілування ікон, адже повернувшиь додому, ми вкладаємо в свого рота ложку чи вилку. Священик, коли причастився цілує престол, тож і мирянам не слід бути такими, які не хочуть віддати аираз любові до Бога.

 9. Анна сказав:

  Слава Богу ! Отче, скажіть будь-ласка чи можна бути хрещеною мамою в Католицькій церкві, якщо я хрещена в Православній ???

  • Протоієрей Віктор Палош сказав:

   Слава Богу! Анна, Ваше запитання свідчить про Ваше нерозуміння цього Таїнства і завдання хресних. Адже, Ви зобов’язуєтесь виховати тих дітей у вірі в Бога та моральності на основі Євангелія. Але в католиків інша догматика, інше сприйняття Євангелія, відповідно, інше духовне життя. Тому, Ви станете хресника чому вчити? І чи будуть з цим згідні його батьки? Відповідь риторична!

 10. Оксана сказав:

  Отче Вікторе! Я б хотіла попрохати духовної поради.

  Я звичайна православна мирянка. Постійно зіштовхуюся з тим, що оточуючі втручаються у моє особисте життя, навіть якщо я не порушую Заповіді Божі.

  Спочатку не звертала уваги, а потім це стало нестерпним. Навіть через це довелося декілька разів покидати Закарпаття! Але найближчим часом покинути наш край не можу.

  Як православній християнці реагувати на таке? Можливо, є якась молитва.

  Я на сповіді не питала це у священика, бо сповідь має іншу мету.

  • Протоієрей Віктор Палош сказав:

   Бог благословить Вас, дорога Оксана! Не дуже мені стало зрозуміло, що Ви маєте на увазі “Постійно зіштовхуюся з тим, що оточуючі втручаються у моє особисте життя”. Проте з того, як я розумію, відповім Вам так: православні християни мають одинаково відноситись не залежно і на похвалу і на докір. Одинаково любити всіх ворогів і друзів. Однак цене означає миритись із лом яке нам роблять. Потрібно пам’ятати слова євангелія про обличеніє того, хто нас ображає. Такі люди можуть, у нашому серці, бути на відстані від нас. Але тим не менше, вони повинні бути і дітьми Божими в нашому серці. Тікати від них не потрібно, але і близько не підпускати. Хай те, про що говорять звіряється зі совістю на основі Слова Божого і тоді, якщо ми не повинні – хай вмирає в нас. Це слова првд. Іоанна з Кронштаду. Хай Господь Вам допоможе це вмістити в серці!

 11. Віра сказав:

  Слава Богу! У мене таке запитання: Моя маленька племінниця у церкві виблювала Святе Причастя собі на вишиванку……… Батюшка сказав цю вишиванку спалити….. я думаю, а якби це все було на ній… що тоді робити..? Можливо, є інший спосіб, що вирішити із вишиванкою? І навіщо її палити?

 12. Марян сказав:

  Слава Ісусу Хресту! Я вирішив зробити собі татуювання на руці у вигляді надпису на латині “Господи Спаси і Сохрани”, або інший релігійний надпис. Скажіть будь-ласка чи можна робити такий надпис. Дякую.

  • Протоієрей Віктор Палош сказав:

   Богу слава в Тройці Єдиному!
   Нас спасають не надписи. Благодать потрібно завжди мати в душі.

 13. Олена сказав:

  Слава Богу! Отче, чи впливає нинішня ситуація в Україні на відносини між церквами різних конфесій, які існують в Україні, наприклад, між УПЦ Київського патріархату та УПЦ Московського патріархату? Чи можна бути патріотом України і при цьому належати до УПЦ Московського патріархату?

  • Протоієрей Віктор Палош сказав:

   Слава Богу навіки! Наразі ми молимось! Нам дуже хочеться єдності! Патріотом потрібно бути, але як це може вплинути на участь в МП? Потрібно молитись і розуміти, що ніякі дії поза канонічною Церквою в Україні не допоможуть об”єданню.

 
 

Leave a Comment

 
 
 

 
 
Перейти до панелі інструментів