Домівка / Запитання священику

Запитання священику

Питань (18)

1. Адель сказав:

Доброго дня! Чи можна вступати в шлюб з троюрідним братом, з яким маємо лише спільного діда, якби зведений?

• Протоієрей Віктор Палош сказав:

Доброго дня! Можна вступати в брак до шостого степені родства включно. А троюрідний брат є якраз шостий степінь родства. Ось таблиця – https://azbyka.ru/shemy/shema_rodstva.shtml. Проте, краще підійдіть до Владики з цим питанням, саме в його компетенції робити чи не робити виключення, якщо на те, будуть якісь важливі причини.

2. Ольга сказав:

Доброго дня. Який порядок освячення хреста, що встановлений на подвір’ї приватного будинку?

• Протоієрей Віктор Палош сказав:

Доброго дня, Ольга! Якщо Хрест відповідає православним канонам він освячується священиком. Для цього потрібно розповісти про це священику. Вже на Ваш розсуд Ви можете визначити: священик сам освятить чи декілька священиків, з людьми чи без, можливо навіть з Архієреєм! Зверніться до священика!

3. Петер сказав:

Отче, доброго дня. Мене цікавлять слова до причастя про Христа – “присно (всегда) закалається”. Що це означає? Дякую за відповідь.

• протоієрей Віктор Палош сказав:

Доброго дня, Петро! Кожного разу при звершенні Літургії!

4. Оксана сказав:

Слава Богу! Отче Вікторе, роз’ясніть мені, будь ласка, таку просту річ: чи підходять ті, хто причастився і запив Св. Причастя до хреста в кінці Богослужіння?

Я, наприклад, підходила, просто виходячи із тієї логіки, що ті, хто причастився, зрозуміло, є частинами Церкви Христової, і тому їм, як і тим, хто не причащався, треба підійти до хреста.

Чи то в різних місцевостях України по-різному? Хоча в мене нема таких даних.

Дякую, отче.

• Протоієрей Віктор Палош сказав:

Христос Раждається! Можна підходити до Хреста. Також нема логіки в тому, чому утримуватись від цілування ікон, адже повернувшиь додому, ми вкладаємо в свого рота ложку чи вилку. Священик, коли причастився цілує престол, тож і мирянам не слід бути такими, які не хочуть віддати аираз любові до Бога.

5. Анна сказав:

Слава Богу ! Отче, скажіть будь-ласка чи можна бути хрещеною мамою в Католицькій церкві, якщо я хрещена в Православній ???

• Протоієрей Віктор Палош сказав:

Слава Богу! Анна, Ваше запитання свідчить про Ваше нерозуміння цього Таїнства і завдання хресних. Адже, Ви зобов’язуєтесь виховати тих дітей у вірі в Бога та моральності на основі Євангелія. Але в католиків інша догматика, інше сприйняття Євангелія, відповідно, інше духовне життя. Тому, Ви станете хресника чому вчити? І чи будуть з цим згідні його батьки? Відповідь риторична!

6. Оксана сказав:

Отче Вікторе! Я б хотіла попрохати духовної поради.

Я звичайна православна мирянка. Постійно зіштовхуюся з тим, що оточуючі втручаються у моє особисте життя, навіть якщо я не порушую Заповіді Божі.

Спочатку не звертала уваги, а потім це стало нестерпним. Навіть через це довелося декілька разів покидати Закарпаття! Але найближчим часом покинути наш край не можу.

Як православній християнці реагувати на таке? Можливо, є якась молитва.

Я на сповіді не питала це у священика, бо сповідь має іншу мету.

• Протоієрей Віктор Палош сказав:

Бог благословить Вас, дорога Оксана! Не дуже мені стало зрозуміло, що Ви маєте на увазі “Постійно зіштовхуюся з тим, що оточуючі втручаються у моє особисте життя”. Проте з того, як я розумію, відповім Вам так: православні християни мають одинаково відноситись не залежно і на похвалу і на докір. Одинаково любити всіх ворогів і друзів. Однак цене означає миритись із лом яке нам роблять. Потрібно пам’ятати слова євангелія про обличеніє того, хто нас ображає. Такі люди можуть, у нашому серці, бути на відстані від нас. Але тим не менше, вони повинні бути і дітьми Божими в нашому серці. Тікати від них не потрібно, але і близько не підпускати. Хай те, про що говорять звіряється зі совістю на основі Слова Божого і тоді, якщо ми не повинні – хай вмирає в нас. Це слова првд. Іоанна з Кронштаду. Хай Господь Вам допоможе це вмістити в серці!

7. Віра сказав:

Слава Богу! У мене таке запитання: Моя маленька племінниця у церкві виблювала Святе Причастя собі на вишиванку……… Батюшка сказав цю вишиванку спалити….. я думаю, а якби це все було на ній… що тоді робити..? Можливо, є інший спосіб, що вирішити із вишиванкою? І навіщо її палити?

8. Марян сказав:

Слава Ісусу Хресту! Я вирішив зробити собі татуювання на руці у вигляді надпису на латині “Господи Спаси і Сохрани”, або інший релігійний надпис. Скажіть будь-ласка чи можна робити такий надпис. Дякую.

• Протоієрей Віктор Палош сказав:

Богу слава в Тройці Єдиному!
      Нас спасають не надписи. Благодать потрібно завжди мати в душі.

9. Олена сказав:

Слава Богу! Отче, чи впливає нинішня ситуація в Україні на відносини між церквами різних конфесій, які існують в Україні, наприклад, між УПЦ Київського патріархату та УПЦ Московського патріархату? Чи можна бути патріотом України і при цьому належати до УПЦ Московського патріархату?

• Протоієрей Віктор Палош сказав:

Слава Богу навіки! Наразі ми молимось! Нам дуже хочеться єдності! Патріотом потрібно бути, але як це може вплинути на участь в МП? Потрібно молитись і розуміти, що ніякі дії поза канонічною Церквою в Україні не допоможуть об”єданню.