Домівка / Наш храм!

Наш храм!

Храм будується. А де відбуваються Богослужіння? Зараз Богослужіння відбуваються у нижньому храмі. Після освячення верхнього храму, тут планується створити баптистерій (місце для хрещення), а також проводити у ньому деякі Богослужіння.

Чому храм названий на честь цього Святого? Храм названо на честь Святителя Іоанна (Максимовича) з благословення архієпископа Мукачівського і Ужгородського високопреосвященнішого Феодора у зв’язку з причетністю цього святого до Закарпаття через своїх духовних синів, що навчались у семінарії м. Бітоля (Македонія), де Святитель став їхнім духівником. Одного разу святитель Іоанн звернувся у листі до свого духовного сина архімандрита Василія Проніна, духівника Мукачівського монастиря, з проханням розповісти йому про храми міста Ужгорода і відіслати їхні фотографічні вигляди. Мабуть, він передбачив, що колись у цьому місті буде і храм на честь Нього.

Історія храму та перспектива 15 червня 2011 року розпочалось будівництво храму на честь святителя Іоанна, архієпископа Шанхайсього і Сан-Франциського. Цьому передувала потужна підготовка та захист громади від нападків недоброзичливих людей, що всіляко першкоджали (у т. ч. фізично) дільності приходу. 4 квітня 2010 року проведено першу Божественну Літургію, після чого розпочалось Богослужбове життя приходу у “вагончику”, тимчасово облаштованому під храм. 3 липня 2011 року високопреосвященнішим Феодором, архієпископом Мукачівським і Ужгородським, було освячено наріжний камень та закладено в фундамент. 19 січня 2014 року було звершено першу Божественну Літургію у нижньому приміщенні храму (у фундаменті під алтарною частиною) для можливості звершення Богослужінь не у “вагончику”. Перед цим, 1 липня 2013 року було там звершено Всенічне бдіння, а 2 липня Архієрейську Літургію під відкритим небом (без перекриття). Також при храмі задумано створити Єпархіальний молодіжний центр для соціальної та просвітницької роботи. Для цього було освячено Владикою Феодором наріжний камінь 12 травня 2012 року. Нижній храм разом з престолом на честь Знайдення мощей святителя Іоанна було освячено 12 жовтня 2016 року.

Розміщення Оскільки храм повинен розміститись на схилі гори на окраїні лісу, він додасть неперевершеного вигляду місцевості та буде символом ствердження Православ’я на Карпатських горах. Крім того храм діятиме у мікрорайоні “Шахта”, в якому знаходяться три лікарні обласного підпорядкування, а саме: кардіоцентр, онко- та тубдиспансери; жодного ж православного храму там немає.

Прохання допомоги Громада Святителя Іоанна в Ужгороді закликає всіх небайдужих людей підтримати благий почин для настільки необхідного мікрорайону «Шахта» православного храму та допомогти нам матеріально. Хай Господь Милосердний не залишить Вас своєю благодаттю і воздасть Вам сторицею молитвами Святителя Іоанна!

Престольні свята Святкування на честь Святителя Іоанна відзначаються 2 липня та 12 жовтня.